Geri Dön
Ekonomiİlk 5 ayda mobil ödeme %134 arttı

İlk 5 ayda mobil ödeme %134 arttı

Tüm dünyada internet işletmeleri için yeni nesil ödeme yöntemleri sunan PaybyMe, 2020 ve 2021 yıllarının ilk beş ayındaki mobil ödeme hacimlerini paylaştı. PaybyMe verilere göre, 2021 yılı ocak ve mayıs aylarında mobil ödeme hacmi yüzde 134, kartlı ödeme hacmi yüzde 22 arttı. PaybyMe’nin verilerine göre, mobil ödeme ve kartlı ödemelerin toplam cirosu yüzde 26 yükseldi.

İlk 5 ayda mobil ödeme %134 arttı

Mobil ödeme kategorileri arasında yüzde 151’lik büyümeyle oyun sektörü ilk sırada yer alırken, onu ciro bazında dijital içerikler ve topluluk/sosyal medya kategorileri takip etti. Kartlı ödemelerde de yüzde 108’lik büyümeyle oyun kategorisi ilk sırada yer alırken, e-ticaret kategorisi ikinci, abonelik kategorisi üçüncü sırada yer aldı. Operatörlerin desteğini alarak oyun sektöründeki üye işyerleri için ortak düzenledikleri kampanyalarla son kullanıcıların alım güçlerini artırdıklarını söyleyen PaybyMe CEO’su Emre Gürsoy; “Hem üye işyerlerine yeni üyeler kazandırdık hem de var olan müşterilerinin sepet tutarının yükseltmesinde yardımcı olduk” dedi.

İki bina çökme riski nedeniyle boşaltıldıİstanbul Sultangazi'de iki binada akşam saatlerinde gelen sesler ve çatlaklar nedeniyle vatandaşlar tarafından boşaltıldı. Yapılan incelemelerde inşaat çalışması yapıldığı sırada 5 katlı binanın temelinin altının boşaldığı görüldü. İki binada oturanlar tedbir amaçlı olarak Sultangazi Belediyesi tarafından otele yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler