Geri Dön

‘İlk toplu konut’ Emlak Konut’un

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, yeni arazi üretimine devam ediyor.

‘İlk toplu konut’ Emlak Konut’un

Devlet eliyle en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ’ye kaynak üreten Emlak Konut GYO için bazı hazine taşınmazlarının devrine onay çıktı. Buna göre, Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan Ankara’daki Saraçoğlu Mahallesi, dün Resmi Gazetedeki kararla Emlak Konut GYO’ya devredildi. Yenişehir ve Namık Kemal mahallelerinde bulunan 121 bin metrekare büyüklüğündeki 14 taşınmazın gayrimenkul satış vaadi ve arsa payı karşılığında hasılat paylaşımı esasına göre inşaat sözleşmesi yapılmak suretiyle değerlendirilmesine karar verildi.

Emlak Konut GYO, bölgenin dokusuna uygun projeler hayata geçirmek için kolları sıvadı. Şirket burada projeler geliştirebilecek, kat karşılığı inşaat sözleşmesi ortaklığı yapabilecek.

Ataşehir'de kaza yapan lüks otomobil alev alev yandıAtaşehir'de alkollü olduğu belirlenen sürücüsünün kırmızı ışık ihlali yaptığı lüks otomobil, taksi ile çarpıştı. Yaşanan kazanın ardından otomobil alev alev yandı. O anlar çevrede bulunan vatandaşlar tarafından cep telefonu kameralarına kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber