Geri Dön
EkonomiING Türkiye’ye sürdürülebilirlik sendikasyonu

ING Türkiye’ye sürdürülebilirlik sendikasyonu

ING Türkiye, dış ticaretin finansmanında kullanılmak üzere 269 milyon euro ve 37 milyon dolar (toplam 300 milyon euro) tutarında sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi anlaşmasına imza attı

ING Türkiye’ye sürdürülebilirlik sendikasyonu

ING N.V. ve Emirates NBD Capital Limited’in sürdürülebilirlik koordinatörü, Emirates NBD Capital Limited’ın işlem koordinatörü ve Emirates NBD Bank’ın ajan banka olarak görev aldığı işleme kreditörler tarafından gelen talep, bankanın hedeflediği tutarın yüzde 111’i seviyesine ulaştı. Dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Libor + yüzde 2.50 ve Euribor + yüzde 2.25 olarak gerçekleşti.

ING Türkiye, sendikasyon kredisi için üç sürdürülebilirlik performans kriteri belirleyerek yurtdışı borçlanmasını da bankanın stratejisine uyumlu hale getirdi. Bankanın sağladığı sürdürülebilirlik bağlantılı kredilerin artırılması, elektrik tedarikinde yenilenebilir kaynakların payında artış ve kadın çalışan oranı dengesinin korunmasından oluşan performans kriterlerine ulaşılması durumunda, sendikasyon kredisinin maliyetlerinde iyileştirme sağlanacak.

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisiyle Türk ekonomisine sağlanan bu yeni kaynak, ING Türkiye’ye ve Türk bankacılık sektörüne olan güveni ortaya koyuyor” dedi.

Yusuf Güney taksi şoförüyle tartıştı: Artistlik yapma!Geçtiğimiz aylarda "Astral seyahatle uzaya gittim" açıklamasıyla gündeme gelen Yusuf Güney, taksi krizi yaşadı. Köprü trafiğine girmek istemeyen taksiciyle kavga eden şarkıcı, o anları Instagram'dan paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler