Geri Dön

İngiliz büyükelçiden Türk turizmine moral

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, ülkesinin Türkiye’ye karantina muafiyeti tanımasının ardından koronavirüs tedbirlerini yerinden gözlemlemek için tatil destinasyonlarını ziyaret etti ve turizmi teşvik edici mesajlar verdi. Aydın’da eski yöntemlerle sikke basan Chilcott, turistlere Arkeoloji müzesini ziyaret etmesi tavsiyesinde bulundu. Bodrum’un İngiliz turistlerin en sevdiği yerlerden olduğunu söyleyen Chilcott, geçen hafta Birleşik Krallık’tan Bodrum’a direkt uçuşların yeniden başlamasının olumlu bir işaret olduğunu söyledi.

İngiliz büyükelçiden Türk turizmine moral
ECEM TOPLAR Ankara

 

İngiltere, 3 Temmuz’da yurt dışından gelenlere uygulanan 14 günlük karantinada Türkiye dahil 56 ülkeye muafiyet getirmesinin ardından, Büyükelçi Chilcot, Türkiye’deki turizm destinasyonlarını ziyaret ederek, koronavirüs tedbirlerini yerinden gözlemledi.

İlk durak İzmir

Ziyaretlerine İzmir’den başlayan Chilcott, önceki gün İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Chilcott, Twitter hesabından, “Birleşik Krallık’tan uçuşların başlamasıyla birlikte, Britanyalı ziyaretçilerin büyük çoğunluğunun Türkiye’de güvenli ve keyifli zaman geçirmesi anlamına gelen, polis, jandarma ve diğer yetkililerden gördüğümüz işbirliği için kendisine teşekkür ettim. Kovid-19 ile mücadele ve turistlerin korunması için alınan önlemleri değerlendirdik” paylaşımını yaptı.

Eski yöntemlerle sikke bastı

İzmir’den Aydın’a geçen Chilcott, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy ile görüştü ve Britanyalı turistlerin bölgeye dönüşü konusunda paylaşım yaptı. Aydın’daki Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret eden Chilcott, eski yöntemlerle sikke bastı ve müzeyi ziyaret etmeleri için turistlere tavsiyede bulundu. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ı ile görüşen Chilcott, geçen hafta Birleşik Krallık’tan Bodrum’a direkt uçuşların yeniden başlamasının olumlu bir işaret olduğunda da hemfikir olduklarını ifade etti.

Chilcott, “Britanyalı turistlerin en sevdiği yerlerden Bodrum’da, Kaymakam Sayın Bekir Yılmaz’ı ziyaret ettim. Kendisine, kısıtlamalar sırasında Britanyalı ziyaretçilere desteği için teşekkür ettim” dedi.

Manavgat'ta bir okul "Hababam" gibi dersleri açık havada yapıyorAntalya'nın Manavgat ilçesindeki bir ortaokulun 8. sınıf öğrencileri, destekleme ve yetiştirme kursunu okul bahçesinde çam ağaçları arasında kurulan açık sınıfta alıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber