Geri Dön

İnternet, cep, tablet açık ara lider Milliyet

İnternetten sonra mobil dünyada da haberin lideri Milliyet oldu. Uluslararası araştırma şirketi comScore’un mayıs ayı verilerine göre en yakın rakibi ile arasındaki farkı 4 milyona taşıyan milliyet.com.tr, cep ve tabletin de birincisi

İnternet, cep, tablet açık ara lider Milliyet

Milliyet, dijital dünyada tüm haber sitelerini açık ara ile arkasında bırakıp her alanda liderliğini rakiplerini kıskandırarak sürdürüyor. İnternette ortaya çıkan ezici farktan sonra comScore, 2014 yılının Mayıs ayı tablet PC ve akıllı cep telefonu sonuçlarını da açıkladı. Uluslararası bağımsız araştırma şirketi comScore’un yayımladığı rapora göre Milliyet.com.tr, akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlarda da bütün rakiplerini arkasında bıraktı.

İkincilik için mücadele...
Milliyet’in ölçülmediği bazı verileri görünce ‘liderliğini’ ilan eden haber siteleri, comScore verilerinin açıklanması ile zor duruma düştü. İnternette gerçek tekil kullanıcı sayısında Mayıs ayında Milliyet.com.tr’nin en yakın rakibi olan Hürriyet.com.tr ile arasındaki farkı 4 milyon kişiye çıkarttığı ilan edilmişti. Sonunda, comScore’un merakla beklenen Mayıs ayı akıllı telefon ve tablet istatistikleri de açıklandı.
Akıllı telefon ve tabletlerde Milliyet, 5 milyon 290 bin tekil kullanıcı sayısına ulaşarak birinci oldu.
Milliyet.com.tr’yi Mynet.com takip ederken, Hürriyet.com.tr ise üçüncü oldu.

İnternet, cep, tablet açık ara lider Milliyet

İnternet dünyasında habere büyük ilgi var
Yapılan ölçümlerde iPhone, Android telefon, iPad ve Android tablet kullanıcıları ayrı ayrı kategorilerde de değerlendirildi.
Her kategoride Milliyet birinciliği elde ederken, Mynet ikinci sırada yer aldı. Hürriyet ise sadece iPhone kategorisinde Mynet’i geçmeyi başarıp ikinci sıraya çıkabildi.
Ölçümlemelerde Türk kullanıcıların davranış biçimleri de ortaya çıktı. Türkiye’de akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarda en çok haber siteleri ziyaret edildi. Haber sitelerini sosyal medya mecraları takip etti.
Uluslararası araştırmalara imza atan comScore, tüm internet sitelerini birlikte ölçerek sonuçlarını açıklıyor ve bu nedenle gerek dünyada gerekse Türkiye’de reklamverenler tarafından kabul ediliyor.

İnternet, cep, tablet açık ara lider Milliyet

İnternet, cep, tablet açık ara lider Milliyet

İnternet, cep, tablet açık ara lider Milliyet

Vatandaşlar güvenlik güçlerini alkışladıHatay'ın İskenderun ilçesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda çıkan çatışmada bir özel Harekat polisi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber