Geri Dön
Ekonomi‘iPhone fiyatlarında’ indirim rüzgârı esti

‘iPhone fiyatlarında’ indirim rüzgârı esti

Apple güçlü doları dengelemek için Türkiye’de de bazı iPhone fiyatlarını düşürüyor. Firma, 12 yıllık tarihinde ikinci kez fiyat indirimi yapıyor.

‘iPhone fiyatlarında’ indirim rüzgârı esti

Bu adım, iPhone’un özellikle Çin gibi denizaşırı pazarlarda zayıflayan satışlara karşı bir girişimi olarak görülüyor.

Apple, hangi ülkelerde iPhone fiyatlarını değiştireceğini söylemedi. Ama Çin’deki perakendeciler, iPhone fiyatlarını düşürmeye başladı. Çin ve Türkiye gibi yerel para birimleri güçlenen dolar karşısında çok değer kaybeden ülkelerde, Apple telefonunu bir önceki yıla göre çok daha pahalı hale getirdi.

Cook Apple’ın bilançosunu açıklarken, Türkiye’deki döviz kuru sorunlarının etkisini vurguladı. Cook, TL’nin dolar karşısında yüzde 33 oranında değer kaybettiğini ve Apple’ın Türkiye’deki satışlarının bir önceki yıla göre 700 milyon dolar azaldığını söyledi. Şirket, Brezilya, Hindistan ve Rusya’da da yerel para birimlerinden doğan sıkıntılar olduğunu belirtmişti.

Çuval çuval servet taşıdılar! 5 dakika sürdüGüngören'de iş yerinden yapılan hırsızlık cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Hırsızlar alarm sisteminin çalışmasına aldırış etmeden rahat tavırlarıyla iş yerinden yaklaşık 40 bin lira değerinde tekstil ürünlerini çalıp kaçtı. Hırsızları mahalle sakini görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler