Geri Dön
Ekonomiİş dünyasından aşı çağrısı yükseliyor

İş dünyasından aşı çağrısı yükseliyor

Kovid-19 vakalarının hızla artmasıyla yeniden kapanma ihtimalinin konuşulur hale gelmesi, iş dünyasında yapılan ‘aşı çağrılarını’ artırdı.

İş dünyasından aşı çağrısı yükseliyor

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, iş dünyasına “aşını ol, indirimi al” uygulama çağrısında bulunarak, “Büyük şirketleri, perakende satış yapan grupları, finans kurumlarını, halka dönük hizmet veren hava yolu, otel gibi işletmeleri ve katılmak isteyen her firmayı ‘aşı ödüllendirme’ sistemine iştirak etmeye davet ediyoruz” dedi. Avdagiç bu önerisini şöyle açtı: “Mevsimsel indirim sezonu gibi, aşı sezonu indirimleri yapabiliriz. Yeni aşı yaptırmış olanlara daha yüksek indirim uygulanabilir. Daha önce aşı olmuş kişilere de ödül verilebilir. Bu hastalıktan gerçek anlamda kurtulmamız için, devletin ve sağlık personelinin gerçekleştirdiği aşılama kampanyasına hepimiz destek olmalıyız.”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de vakalardaki artışın esnafı tedirgin etmeye başladığını belirterek, “Bir kapanmaya daha tahammülümüz yok. İş yerlerinin bir daha kapanması, hem ekonomi açısından hem de psikolojik açıdan çok önemli sıkıntı yaratır. Bunun için mutlak ve mutlak aşı olunmalı” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Beyoğlu'nda uyuşturucu operasyonu!İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik Beyoğlu'nda daha önceden belirlenen adreslere sabaha karşı operasyon düzenlendi. Operasyon sonrası çok sayıda kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler