Geri Dön
Ekonomi‘Isı pompasında üs olabiliriz’

‘Isı pompasında üs olabiliriz’

Baymak CEO’su Ender Çolak, geleceğin teknolojisi olarak gösterilen ısı pompasında geçen yıl Türkiye’de yüzde 87 büyüyerek sektörün ana markası olduklarını belirterek, “Sektörümüzde yüksek enerji verimliliği sayesinde tasarruflu ve çevreye duyarlı ürünlerin başında ısı pompası geliyor. Uzun vadede yüksek tasarruf vadeden bu ürüne teşvik sağlandığı takdirde yatırımlar hızlanabilir ve Türkiye ısı pompasında bölgesel bir üs olabilir” dedi.

‘Isı pompasında üs olabiliriz’

 

Baymak’tan yapılan açıklamada Çolak, şirket ve 2021 planlarına ilişkin bilgiler verdi. Geçen yıl salgınının olumsuz etkilerine rağmen yüzde 30 büyüyen ve 1 milyar TL’lik ciro hedefini aşan bir marka olduklarını belirten Çolak, 2021 yılında yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirterek, “Kendimize yine büyük hedefler koyduk. Yatırımlarımıza devam ederek, kombi, klima, ısı pompası ve diğer ürünlerimizdeki istikrarlı büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

Otomobilin çarptığı çocuk ağır yaralandıAfyonkarahisar'da yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarptığı Eren Yel (9), ağır yaralandı. Otomobil sürücüsü M.P. ise polis tarafından gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler