Geri Dön

İstanbul’daki ilk proje adımını Fortis ile attı...

Başta Diyarbakır olmak üzere, yaklaşık 40 yıldır Güneydoğu Anadolu bölgesinde 3 binden fazla konut üreten Yiğit Grup, İstanbul gayrimenkul pazarına da giriş yaptı. İlk projeleri için Basın Ekspres Yolu’nda çalışmalara başlayan grup, yatırım için “ulaşım kolaylığı”nı temel alıyor.

İstanbul’daki ilk konut projesinin adını da “Fortis” olarak belirleyen Yiğit Grup, burası için 192 milyon liralık yatırım yapmayı öngörüyor. Aslan Lojistik’e ait 14 bin 523 metrekarelik arsada kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak proje için yüzde 50-50 kat karşılığı anlaşma yapıldığı belirtiliyor. Hafriyat çalışmaları sona eren ve temel aşamasına gelinen projede satışların bir hafta sonra başlayacağı kaydedilirken, 705 konutluk projede ortalama metrekare fiyatının 4 bin 100 lira olacağı bildirildi.

‘Merkezdeyiz’
Yiğit Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit, hedeflerinin global bir marka haline gelmek olduğuna dikkat çekerek, İstanbul’da şehir merkezinde yer almak istediklerini söyledi. Yiğit, şehir merkezinde kentsel dönüşüm projeleriyle yer almak ve sonrasında da yurtdışına açılmak gibi hedefleri olduğunu belirtti. Yiğit, “Beylikdüzü, Kartal gibi şehrin gelişim bölgelerinde satış sorunu olduğunu görüyoruz. Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Kadıköy gibi daha merkezi ilçelere ağırlık vereceğiz” dedi.

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber