Geri Dön
Ekonomiİstanbul Sanayi Odası 70 yaşında

İstanbul Sanayi Odası 70 yaşında

Türkiye’nin en köklü ve en güçlü sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası (İSO), kuruluşunun 70. yılını düzenlediği özel bir gala gecesi ile kutladı.

İstanbul Sanayi Odası 70 yaşında

İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM Komisyon Başkanı Ziya Altunyaldız, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Hasan Büyükdede ile Fatih Kacır, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İTO Başkanı Şekib Avdagiç ile birlikte İSO Yönetim Kurulu ve Meclis başkanlık Divanı üyeleri, birçok oda ve sivil toplum kuruluşu başkanı, İSO Meclis ve Meslek komitesi üyeleri ile sanayiciler, iş ve medya dünyasından isimler katıldı.

Erdal Bahçıvan, “1952’de 750 öncü sanayicinin attığı adımla başlayan yolculuğu sürekli artan başarı ve ilerlemelerle 70’inci yılına kavuşan İSO, bir aile, bir ekip ruhuyla hareket ederek Türkiye’nin en güçlü ve köklü kurumu olmanın yanı sıra, marka değeri ve güvenilirliği yüksek bir kurum haline geldi. Gelecek nesillere verebileceğimiz yurt sevgisi ve üretimden itibar kazanma aşkı, tüm sanayicilerimizin duyduğu en büyük mutluluk olmalı” dedi. Bakan Özer de, “İSO, kalbimde özel yeri olan bir oda. Üç buçuk yıl önce İSO Başkanı ile birlikte kronik bir problem olan mesleki eğitimin güçlendirilmesi için bir adım attık. İstanbul’daki meslek liselerinde yakılan bu meşalenin 81 ile yayılmasıyla ortaya bambaşka bir hikaye çıktı. Meslek liseleri yüzde 95 doluluk oranına ulaştı” diye konuştu.