Geri Dön
Ekonomiİstanbul ve İzmir’de 7 milyarlık 7 proje

İstanbul ve İzmir’de 7 milyarlık 7 proje

Yeni proje yatırım zinciri programını açıklayan Ege Yapı, üç yılda İstanbul ve İzmir’de 7 projeye başlamayı hedefliyor. Bu projelerin yatırım tutarının yaklaşık 7 milyar lira olacağı öngörülürken, 1700 yeni istihdam oluşturulacağı açıklandı.

İstanbul ve İzmir’de 7 milyarlık 7 proje

DUYGU ERDOĞAN - Şirket, bu yıl sonuna kadar Seyrantepe’de Kordon İstanbul, Çekmeköy’de ÇamlıYaka Konakları ve Tarihi Yarımada’da ise Cer İstanbul projelerinin teslimlerini tamamlamayı planlıyor. Ege Yapı, yeni projeleri ile ilk defa İstanbul dışında yatırımları gündemine almış oldu. Yeni projeler İstanbul’da Ispartakule, Beyoğlu, Çekmeköy ve Kasımpaşa, İzmir’de ise Urla, Dikili ve Alsancak’ta yer alacak. Mevcut projeler ve yeni yatırımlarıyla ilgili bir basın toplantısında konuşan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Güçlü finansal yapımız ve son teknolojik gelişmelerle uyumlu mühendislik çözümlerimiz ile sektördeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Pandemiye rağmen yeni yatırımlarımıza ara vermedik. ÇamlıYaka Konakları ile Cer İstanbul projelerimizde teslimlere başladık. Kordon İstanbul projemizin ikinci etap teslimlerine de yılbaşından önce başlayacağız. Dünyada gelişen trendlere uygun olarak yeni nesil gayrimenkul yatırım modeli olan The Superior Suites markamızın ilk binası 2022 yılı sonunda faaliyete geçecek. Önümüzdeki yıllarda da bu markamız ile yeni projeler geliştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Villalar öne çıkacak

Kabadayı, yeni projelerini şöyle anlattı:

"Ispartakule’de tamamı balkonlu veya bahçeli 462 konut ve 53 ticari ünite yapacağız. Beyoğlu projemiz; otel, balkonlu 125 konut ve 6 ticari üniteden oluşacak. Çekmeköy projemiz 3 katlı bloklardan oluşacak, 121 konut ve 17 ticari üniteyi kapsayacak. Kasımpaşa projemiz tarihi un fabrikasının restorasyonu ile hayata geçirilecek. İzmir Dikili projemiz, otel, ticari alanlar ve yüzme havuzlu villalardan oluşacak. Alsancak’ta tren garının yanındaki projemiz konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Urla’daki projemizi 80 dönüm arazide 70 müstakil villa yapacağız. Ispartakule’de inşaata ve ön talep toplamaya başladık.”

“Fiyat artışı 2022’de sürer”

Pandemi sürecinde gayrimenkul sektöründe de yavaşlama gözlendiğini anlatan Kabadayı, “Toparlanma hızlı oldu. Sektörün istihdama katkısı bu yıl da ön planda. Sektörümüz ekonomik büyümeye katkıda üzerine düşen görevi her yıl yerine getiriyor. Konut talebi, yabancı yatırımcıların ülkemize ilgisi ve kentsel dönüşüm ile 2022 çok daha olumlu bir yıl olacak. Maliyetlerdeki artışlar nedeniyle artan konut fiyatlarının 2022’nin ikinci yarısından sonra daha da yukarı gideceğini öngörüyoruz” dedi.