Geri Dön
Ekonomiİstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyor

İstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyor

OYAK Grubu Şirketleri bünyesindeki Güzel Enerji’nin Total İstasyonları markası, Total’in küresel faaliyetlerine paralel olarak TotalEnergies’e dönüşüyor.

İstasyonlar dönüşüp TotalEnergies oluyor

Türkiye’de TotalEnergies’e dönüştürülen yeni nesil ilk istasyon İstanbul Başakşehir’de yer alıyor. Çevre dostu derecelendirme sistemi LEED Platinum Sertifikası alan TotalEnergies Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu’nda güneş enerjisi kullanılıyor, buhar geri dönüşüm sistemi, atık suyun yeniden kullanılmasını sağlayan sistem, yağmur suyu harmanlama ve LCA metodolojisi ile döngüsel yaşam modeli bulunuyor. Otojet EV şarj istasyonunu barındıran tesiste yeni nesil elektrikli araçlara da hizmet verilecek.  OYAK Enerji Sektörü Grup Başkanı Yüksel Yılmaz, şu bilgileri verdi:

“2020 yılının başında TOTAL İstasyonları ve M Oil markaları OYAK Grubu Şirketlerine dahil oldu. Hemen devamında da tasarruf, verimlilik, karlılık ve hızlı büyümeye odaklanarak iki markamızı Güzel Enerji tüzel kişiliği adı altında birleştirdik. Bugün TOTAL ve M Oil bayi ağı Türkiye’nin 74 şehrinden 79 şehrine ve 2021 yılının sonunda her iki markamızla 889 istasyondan toplam 917 istasyona ulaştı. 2021 yılının yaz dönemindeyse istasyonlarımızda yaklaşık 196 bin metreküp olan akaryakıt ve LPG satışı, tüm zamanların en büyük miktarına ulaştı ve diğer dağıtım şirketlerine yapılan satış miktarlarında da geçtiğimiz yıllara göre en yüksek satış̧ rakamlarına ulaşıldı. Son 1,5 yılda bu alanda fark yarattık ve devam ediyoruz. TOTAL İstanbul Havalimanı İstasyonumuzun, Avrupa’nın hizmet, kalite ve ölçek açısından en iyi TOTAL İstasyonu seçilmesi bunun en iyi örneklerinden biri oldu. Sürdürülebilir büyüme stratejisi ekseninde Güzel Enerji olarak büyük bir dönüşüme imza atıyoruz. Başakşehir Mehmetçik 2 No’lu Akaryakıt İstasyonu, TotalEnergies için değişimin başladığı nokta olacak.”