Geri Dön
EkonomiKadın emeğine TENCEL dokunuşu

Kadın emeğine TENCEL dokunuşu

Lenzing Grubu’nun botanik kökenli ve çevreye duyarlı elyaf markası TENCEL, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına bağlı Çok Amaçlı Toplum Merkezleri (ÇATOM) ile bir proje hayata geçiriyor.

Kadın emeğine TENCEL dokunuşu

 

TENCEL ile kadın emeğine dokunuş” projesi kapsamında Mardin İstasyon ÇATOM’da kadınların el emeğiyle üretilen çantalar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde proje destekçilerinden MUDO’nun web sitesinde satışa sunulacak. Çantaların satışından elde edilen gelir, Mardin ÇATOM’a bağlı faaliyet gösteren GAP Kadın ve Çocuk Derneği’ne bağışlanacak.

TENCEL Lyocell elyaflar içeren el yapımı çantaları kadın eli motifi ve TENCEL logosundaki yapraklar süslüyor. Aynı zamanda sosyal medyada kullanıcılar, #TENCEL #KadınEmeğineDokunuş etiketleri ile paylaşım yaparak projeye destek olabilecek.

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler