Geri Dön
EkonomiKapoklu yatakla atağa kalkıyor

Kapoklu yatakla atağa kalkıyor

Bambi Yatak, 2 milyon TL’lik Ar-Ge yatırımı ile tropik kapok ağacı liflerini kullanarak Kapok Naturel Yatak’ı ürettiğini ve bu yatakları Türkiye’nin yanı sıra 20 ülkede satışa sunacağını duyurdu. Bambi Kapok Naturel Yatak ile yıllık cirosunda 150 milyon TL artış hedefliyor.

Kapoklu yatakla atağa kalkıyor

Hikâyesi olan inovatif ürünlerle fark yarattıklarını söyleyen Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, şöyle konuştu:

“Kapoku yatak, yastık ve yorganlarımızda kullanmak için 2 milyonluk Ar-Ge yatırımı gerçekleştirdik. Çalışmalarımız sonunda Kapok Naturel Yatak doğdu. Kapoklu ürünlerimizi 20 ülkede 200’ü aşkın noktada satışa sunacağız. Türkiye’deki tüm mağazalarımızda kullanıcılarımızla buluşturacağız."

Yüzde 40 büyüdü

Bambi Yatak olarak 2021 yılında yüzde 40 büyüdüklerini söyleyen Gökmen, “2021 yılı ciddi anlamda atağa geçtiğimiz bir yıl oldu. Çalışan sayımızı 420’den 1000’e çıkardık. Yurt içinde 590 mağaza ile hizmet veriyoruz. 2022’de 110 yeni mağaza hedefliyoruz. Farklı bir deneyim yaşatacak yatağımız Bambi’nin yeni bir başarı hikâyesi olacak" dedi.