Geri Dön
Ekonomi‘Kapsamlı vergi reformu yapılmalı’

‘Kapsamlı vergi reformu yapılmalı’

CHP, tüm sosyal tarafların görüşünü alan, tüm partilerle birlikte ortaklaşa kapsamlı bir vergi reformu çalışması için çağrıda bulundu. CHP’ye göre vergi gelirleri tahsilatı 833 milyar TL’ye ulaştı, toplam vergi gelir tahsilatının yüzde 24.9’u ÖTV’den oluştu.

‘Kapsamlı vergi reformu yapılmalı’

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - CHP, Vergi Usul Kanunu ile İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne yazdığı muhalefet şerhinde şu değerlendirmelerde bulundu:

“1998’de vergi yapımız yüzde 56.2 dolaylı, yüzde 43.8 dolaysız vergilerden oluşmakta iken, 2020’de dolaylı vergilerin toplam vergiler içindeki payı yüzde 66.8’e ulaşmaktadır.

Türkiye’de yaşam kalitesinin ve üretkenliğin artırılması, kayıt dışı ekonomiyle mücadele, verginin tabana yayılması, istihdam sorununun çözümü, vergide ve gelir dağılımında adaletin sağlanabilmesi için tüm sosyal tarafların görüşünü alan, tüm partilerle birlikte ortaklaşa kapsamlı bir vergi reformu çalışmasının acilen hayata geçirilmesi gerekmektedir.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Aldığı mektupla ücretsiz seyahat etti! Türk gezgine ülkedeki tüm kapılar açıldı6 yıl önce televizyonda izlediği İtalya’nın Arona şehrinden etkilenerek yollara düşen ve onlarca ülke gezen Emre Ünlü, bir beyaz yakalı ve solo gezgin olarak deneyimlerini bizlerle paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler