Ekonomi Kazakistan'daki yolcular THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi

Kazakistan'daki yolcular THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi

11.01.2022 - 16:36 | Son Güncellenme:

Kazakistan'da iç karışıklık nedeniyle çıkan olayların ardından uçuşların durdurulmasıyla Almatı'da mahsur kalan başta uçuş ekipleri olmak üzere, iş insanları ve Türk yolcuların bulunduğu 167 kişi THY'nin tahliye uçuşuyla İstanbul'a getirildi.

Almatı'dan sabah saatlerinde 3'ü bebek toplam 167 yolcusuyla hareket eden Türk Hava Yolları'nın TK-6093 sefer sayılı uçağı 16.30 sıralarında İstanbul Havalimanı'nda indi.

Haberin Devamı

Kazakistandaki yolcular THYnin tahliye uçuşuyla İstanbula getirildi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı şu ifadeleri kullandı: "Hiçbir zaman THY ailesi olarak kendimizi yalnız hissetmedik. Ekip arkadaşlarımızın bir an önce ailelerine kavuşması için çaba harcadık. 

"UÇUŞLARIMIZI ALMATI'YA BAŞLATACAĞIZ"

Azerbaycanlı şirketin ekiplerini de tahliye etmiş bulunuyoruz. 167 yolcu ile buraya döndük. Ve bunun içerisinde 65 personel 102 sivil vatandaşımız var. Bu sürecin kazasız tamamlanması ve emniyet içerisinde memlekete kavuşturulması bizim için çok önemliydi. Türkiye Cumhuriyeti büyük güçlü bir devlettir. Kazakistan devleti de kardeş bir ülkedir.

Kazakistandaki yolcular THYnin tahliye uçuşuyla İstanbula getirildi

Uçuşlarımızı Almatı’ya başlatacağız. Türkiye’nin yürüttüğü diploması sayesinde başlayacağız. Tüm personelimiz ve vatandaşlarımızla büyük bir mutluluk içerisindeyiz. Ekiplerimizin sabırlı duruşundan dolayı da arkadaşlarımı kutluyorum. Ailelerine de geçmiş olsun diyorum. Allah beterinden saklasın diyorum."