Geri Dön
EkonomiKilosu 11- 12 liraya satılan sera çileği, üreticiyi memnun etti

Kilosu 11- 12 liraya satılan sera çileği, üreticiyi memnun etti

Antalya'nın Serik ilçesinde seradan kilosu 11- 12 liraya alıcı bulan çilek, üreticileri sevindirdi. Üreticiler turizm sezonunun başlamasıyla fiyatların daha da artacağını söyledi.

Kilosu 11- 12 liraya satılan sera çileği, üreticiyi memnun etti

Serik'e bağlı Kadriye Mahallesi'nde serada çilek üreticileri 15- 20 günlük aranın ardından yeniden hasada başladı. Seradan kilosu 11- 12 lira arasında alıcı bulan çilek, üreticileri memnun etti. Üreticiler turizm sezonunun başlamasıyla çileğin hem üretimi hem de fiyatının artmasını beklediklerini söyledi.

Üretici Mustafa Mutaf, "Birinci ürünü aldık. İkincisi çiçek açtı. Bu mevsimde bir ara boşluk olur. 15- 20 gün sonra verim tekrar çoğalır. Çilek sezonu pandemi nedeniyle biraz düşüktü. Cumartesi ve pazar günü büyük şehirlerdeki pazar yerlerinin kapalı olması ürünün düşmesine çok büyük etken oldu. Marketler ürünün tamamını kaldıramayınca da fiyatlar düştü. Beklediğimiz ürünü alamadık. Şu an fiyatlar 11-12 lira toptan. 12 dönüm çileğim var haftalık 180 kasa topluyorum. Ortalama 1 ton yapar. Önümüzdeki günlerde turizm sezonunun başlamasıyla fiyatlar biraz yükselebilir" dedi.

İnanılmaz olay! Kokoreç yerken diline iğne battıİzmir’de, Fatma Yüce'nin (42) diline, kokoreç yerken iğne battığı ortaya çıktı. Boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Yüce'nin diline yerleşen iğne, operasyonla alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler