Geri Dön
EkonomiKira yardımı başvurusu nasıl yapılır 2020? e-Devlet kira yardımı başvuru ekranı...

Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır 2020? e-Devlet kira yardımı başvuru ekranı...

Kira yardım başvurusu ile ilgili detaylar merak ediliyor.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kira yardımı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Kurum, kira yardımını dönüşüm projesi bitmeyenler için 36 aydan 48 aya çıkarıldığını belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ise pek çok yardım yapılıyor. İhtiyaç sahiplerine ise kira yardımı gerçekleştiriyorlar. Peki kira yardım başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır 2020? e-Devlet kira yardımı başvuru ekranı...

Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır 2020? sorusunun cevabı araştırılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde kira yardımıyla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Bakan Kurum, 36 aylık kira yardımı süresini 48 aya çıkarıldığını açıkladı. Diğer taraftan ise ihtiyaç sahiplerine kira yardımı yapılıyor.Peki kira yardım başvurusu nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle ilgili açıklamayı Twitter üzerinden yaptı.

Bakan Kurum, “Riskli ve rezerv yapı alanlarında muhtelif sebeplerle dönüşüm projesi bitmediği için evini alamayan vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması adına kira yardımını 36 aydan 48 aya çıkarıyoruz” bilgisini paylaştı.

KİRA YARDIMI BAŞVURUSU

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine kira yardımı yapılıyor. Gerekli şartları taşıyan kişiler, yapılan yerinde incelemeler sonucunda kira parası alabilmektedir. Başvurular Kaymakamlık ve Valilikler bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ' na yapılmaktadır. Kira yardımı ve diğer yardımlardan yararlanılabilmesi için, yardıma muhtaç şahısların bireysel başvuruları gerekmektedir. Ancak belediyeler tarafından bu kişilerin tespiti ile şahısların başvurması gibi bir şart aranmaksızın da yardım yapılabilmesi mümkün olmaktadır.

HAK SAHİBİ AİLELERE KİRA YARDIMI YAPILMASI E-DEVLET EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 11 Nisan 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 294 bin 274 Kovid-19 testi yapıldı, 50 bin 678 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta 2 bin 824 oldu, 30 bin 194 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 331 bin 411'e yükseldi. Vaka sayısında düşüş yaşandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler