Geri Dön
EkonomiKısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek, hesaplara yatar? Kısa çalışma ödeneği bitti mi, süresi uzadı mı?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek, hesaplara yatar? Kısa çalışma ödeneği bitti mi, süresi uzadı mı?

Kısa çalışma ödeneği ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. Pandemi süresince işleri kötü etkilenen vatandaşların yararlandığı kısa çalışma ödeneği bu ay ne zaman ödenecek, hesaplara ne zaman yatar soruları gündeme geldi. Son dakika haberleri arasında ise kısa çalışma ödeneği hakkında karar verilmişti. Peki Kısa çalışma ödeneği bitti mi, süresi uzadı mı?

Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek, hesaplara yatar? Kısa çalışma ödeneği bitti mi, süresi uzadı mı?

Aylardır kısa çalışma ödeneği alan vatandaşlar bu ay hesaplarına geçmeyince arayışa koyuldu. Kısa çalışma ödeneği ne zaman ödenecek, hesaplara yatar? soruları artış göstermişken, Kısa çalışma ödeneği bitti mi, süresi uzadı mı? soruları da gündeme geldi. İşte destek hakkında bilinmesi gerekenler...

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ BİTTİ Mİ, SÜRESİ UZADI MI?

Kısa çalışma ödeneği 31 Mart 2021 tarihinde sona erdi.

Kısa Çalışma Ödeneği 31 Mart tarihi itibariyle sona erdi. Kısa Çalışma Ödeneği'nin 31 Mart 2021 tarihinde sona ereceği Cumhurbaşkanlığı kararında yer aldı. İşte 19 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete'deki Kısa Çalışma Ödeneği kararı;"Yeni Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamındaki zorlayıcı sebep gerekçesiyle kısa çalışma uygulanan işyerleri için kısa ödeneğinin süresinin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunun geçici 23. maddesi gereğince karar verilmiştir." denildi.

1500 TL DESTEK BAŞVURUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nisan ve mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek ve ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız." ifadelerini kullandı.

Kocaeli’de otomobil elektrik direğine çarptıKocaeli'nin Kartepe ilçesinde, beton elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti, arkadaşı ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler