Geri Dön
EkonomiKOBİ’lere 250 milyon dolarlık destek

KOBİ’lere 250 milyon dolarlık destek

VakıfBank, Dünya Bankası ile gerçekleştirdiği 250 milyon dolarlık kaynak temini anlaşmasıyla, salgından etkilenen KOBİ’lere yönelik geniş kapsamlı bir destek paketi hazırladı. ‘Salgın Destek Paketi’nden Dünya Bankası’nın KOBİ tanımına uyan 250’nin altında çalışan sayısına sahip gerçek ve tüzel kişi işletmeleri faydalanabilecek.

KOBİ’lere 250 milyon dolarlık destek

 

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Paket kapsamında bir firma tek seferde azami 3 milyon dolar ve muadili TL, euro kredi kullanabilirken, bu tutar toplamda ise 6 milyon dolar ve muadili TL, euro olabilecek” dedi.

Kadınlara özel kredi

Üstünsalih, “İnanıyorum ki bu kredilerimiz işletmelerimize iyi gelecek. 250 milyon dolarlık kaynağın 100 milyon dolarlık kısmı, SADEK - Kadın İşletmesi, 5 yaşa kadar işletme ve gelişen bölge işletmesi özelliği taşıyanlara, 125 milyon dolarlık kısmı ise SADEK - diğer işletme özelliği taşıyan işletmelere kullandırılacak. Kaynağın 25 milyon dolarlık kısmı ise ‘Salgın Destek Paketi’nden faydalanabilecek işletmelere kullandırılacak” dedi.

Üstünsalih, “Kredi vadesi boyunca istihdamı koruma veya artırmayı taahhüt eden firmalara, 60 ay vadeye kadar aynı faiz oranıyla kullandırım yapacağız. Böylelikle istihdamın korunması ve artırılması hedefimize ulaşmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Beşiktaş'ta beton mikseri 7 katlı binaya çarptıBeşiktaş, Dikilitaş Mahallesi Yeni Gelin Zerde Sokak'ta sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği beton mikseri, 7 katlı binanın 2. ve 3. katındaki dairelerin duvarına çarptı.Apartman sakinleri kendilerini dışarıya attı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, sürücü gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler