Geri Dön

Kraliçe’nin şapkası için garajdan araç çıkarttı...

Normandiya Çıkarması’nın 70. yıldönümü için dünya liderleri Fransa’ya akın ederken, günler öncesinde Paris’te küçük bir kriz yaşandı.

Kraliçe’nin şapkası için garajdan  araç çıkarttı...

Krizin nedeni ise, hem yıldönümü hem de resmi ziyaret için Paris’e gelecek İngiltere Kraliçesi’nin şapkasıydı. Çünkü Kraliçe Elizabeth, şapkasını hemen hiç çıkarmıyordu ve tören sonrası Cumhurbaşkanı François Hollande ile aynı araca binmesi kararlaştırılmıştı. Hollande’ın otomobili, Kraliçe’nin şapkasıyla oturabileceği kadar “yüksek” tavana sahip değildi.
Ve sorun bir şekilde çözüldü. Kraliçe, dünkü törene İngiliz elçiliğinin ayarladığı özel bir Bentley ile geldi. Bu araç, Kraliçe’nin kendi otomobiline benziyordu. Buradan ayrılırken bindiği araç ise, üretimden yıllar önce kalkmış “emektar” Renault Vel Satis oldu. Renault’nun garajında bulunan 2009 model zırhlı araç, Kraliçe ile Hollande’ı “Zafer Anıtı”ndan Elysee Sarayı’na götürme işini gördü. Sorun yoktu, Kraliçe şapkasıyla bindi ve Parislileri selamladı. Sonuçta Hollande da mutluydu ve rahat bir nefes aldı...

Milliyet'te Haftanın Özeti 21 Şubat 2020İşte Türkiye ve dünyada haftanın öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber