Geri Dön
EkonomiKültür ve sanatın kalbine sponsor

Kültür ve sanatın kalbine sponsor

Türk Telekom, AKM’nin ana opera salonuna adını veriyor. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “AKM’nin ‘kalbi’ olan büyük opera salonuna 7 yıllığına ismimizi verdik. Ayrıca AKM’nin tüm iletişim ve teknoloji altyapısını da sağlıyoruz” diye konuştu.

Kültür ve sanatın kalbine sponsor

İstanbul’daki Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ana opera salonuna Türk Telekom sponsor oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Telekom arasında imzalanan anlaşma kapsamında, AKM’nin simgesi kırmızı kürenin bulunduğu 2 bin 40 kişilik ana opera salonuna Türk Telekom’un adı verildi. Türk Telekom, AKM’nin ana destekçisi olarak teknolojinin sunduğu imkânları geçmiş deneyimlerinden de faydalanarak sanatseverler için seferber edecek. 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan AKM, kapsayıcı ve kucaklayıcı bir ‘şehir mıknatısı’ gibi günün her saatinde yaşayan değerli bir mekâna dönüşecek.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleşen törende, iş birliği protokolünün imzaları Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan ile Türk Telekom CEO’su Ümit Önal tarafından imzalandı. Anlaşma kapsamında Türk Telekom, AKM içindeki ve Beyoğlu Kültür Yolu’nda sanatseverlerin yenilikçi teknolojileri deneyimlemeleri için Wi-Fi bağlantı noktaları, 4.5G ve 5G mobil hizmetleri ile uçtan uca tüm telekom hizmetlerinin sağlayıcısı olacak.                

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, AKM’nin ana destekçisi olarak teknolojinin sunduğu imkanları geçmiş deneyimlerinden de faydalanarak sanatseverler için seferber edeceklerini söyledi. Önal, yenilenerek tek parça bir yapıdan geniş ve kapsamlı bir kültür kompleksine dönüşen ve kültür sanat aktiviteleri aracılığıyla, birleştirici ve bağlayıcı rolü öne çıkan AKM’nin simgesi ‘kırmızı küre’nin bulunduğu opera salonunun adının da Türk Telekom Opera Salonu olacağını duyurdu.               

7 yıllık anlaşma

Anlaşmanın kendileri için çok kıymetli olduğunu belirten Önal, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’yla yaptığımız anlaşma bizim için çok kıymetli. Türkiye’nin milli kültürünün oluşumunda önemli katkı ve izleri bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nin ana destekçisi olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. AKM’nin ‘kalbi’ olan büyük opera salonuna da 7 yıllığına ismimizi  verirken, AKM’nin tüm iletişim ve teknoloji altyapısını da sağlıyoruz. Türk Telekom olarak teknolojiyi iyilik ve faydaya dönüştürmek için çalışıyoruz. Sanatın da tıpkı iletişim gibi insanları birleştiren ve yakınlaştıran bir rolü var. Bu birleştirici etkiden hareketle, teknolojinin sağladığı imkanları, herkesi ‘değerli hissettirmek’ için kullanmayı sürdüreceğiz” dedi.

Türk Telekom’un önümüzdeki dönemde, farklı kültür sanat iş birlikleri ile adını sıkça duyuracağını, kültür sanat yatırımlarına devam edeceklerini aktaran Önal, AKM’yi her anlamda destekleyecek olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Robot kafe geliyor

Anlaşma kapsamında, Türkiye’de bir ilke daha imza atılacak ve 5G altyapısı ile faaliyet gösteren Robot Cafe, Türk Telekom tarafından AKM içerisine konumlandırılarak, ziyaretçilere hiç karşılaşmadıkları yeni bir deneyim sunacak. AKM ziyaretçileri, Türk Telekom’un kuracağı özel ağırlama alanında keyifli vakit geçirirken özel marka ortaklıkları, etkinlik, faaliyet ve  organizasyonlar için Türk Telekom’un sağladığı özel indirimlerden de faydalanabilecek. Kültür sanat takvimi süresince çocuk atölyeleri, müzik atölyeleri, çalışma ve deneyim atölyelerinin yapılacağı AKM’de kültür sanat, Türk Telekom’un bilgi ve birikimi aracılığıyla teknoloji ile harmanlanacak.

Bakan Özer 7 kişiyi Şanlıurfa’ya gönderdi! Talimatla değişti
Ankara'da 'El Turco' rüzgarı! Osmanlı'ya kadar uzanan hikaye...
Yoğun kar geliyor! İstanbul dahil uyarı geldi: Donacağız
Ünlü futbolcunun ruhu karısına musallat oldu! Şok görüntü...
Her şey bir şikayetle başladı! İsveç'teki ikizlerden haber alamıyor
O Ses Türkiye şampiyonu belli oldu! İşte büyük ödül...
Aşkı yamyamlık bitirdi... 'Ya beni yerse'
Dünyanın kilitlendiği an! Umut veren tokalaşma
Ortaya çıktı... El Chapo'nun eşi ile ilgili şok gerçek!
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Yerli üretim hamlesi! Evlerin baş köşesinde
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Kartal'dan transfer talebi! Fenerbahçe'nin röntgenini çekti
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez
Coşkun Sabah: Sosyal medyadaki kara cahiller hiç umurumda değil!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler