Geri Dön
Ekonomi‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’

‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fiyatı açıklanan kuru üzüm ile ilgili, “Üreticilerimizin yeterli gelir elde edebilmesi için kuru üzüm fiyatının 16 lira 50 kuruş olarak revize edilmesi gerekiyor” dedi.

‘Kuru üzüm fiyatı revize edilmeli’

 

TMO, bandırmalı çekirdeksiz kuru üzüm 10 numara için 14 TL, 9 numara için 13 TL, 8 numara için 12.50 TL, 7 numara için 12 TL fiyat belirlemişti. Bu yıl kuru üzüm fiyatını en az 16 TL bekleyen ziraat odaları üyeleri, fiyatları beğenmediklerini açıklamıştı.

Şemsi Bayraktar dün yaptığı açıklamada, tarımsal girdi fiyatlarında yüzde 100’lere varan artış olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu yıl kuru üzümün kilogram maliyeti 12 lira 50 kuruş. 7 Eylül’de açıklanan fiyatlarla üreticilerimiz maliyet fiyatına üzüm satmaya mecbur bırakıldı. TMO’nun 9 numara kuru üzüm fiyatını kilo başına 13 lira ilan etmesinden sonra bölgede kilogramı 12 lira 50 kuruştan işlem gören üzüm 12 liraya düştü. Açıklanan fiyatlar beklentileri karşılamadı.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine bir aile daha katıldıDiyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler