Geri Dön
EkonomiListedeki tek Türk’e bakandan tebrik

Listedeki tek Türk’e bakandan tebrik

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Time dergisinin belirlediği 2021 yılı dünyanın en etkili 100 kişisi listesindeki tek Türk  oldu.

Listedeki tek Türk’e bakandan tebrik

Birol, “Dünya ekonomisi için en  önemli sektörlerden biri olan enerji sektörünü temsil etmek çok önemli.  Türkiye’yi temsil etmek benim için büyük bir gurur kaynağı. Beni tek üzen, çok  kıymet verdiğim babamın bunu görememesi” dedi. ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry de Time dergisinde Fatih Birol için kaleme aldığı yazıda, IEA Başkanı Birol’un yüksek teknoloji verilerini bilgi birikimiyle bir araya getirerek işlediğini belirtti. IEA’da 1995’ten beri çeşitli görevlerde bulunan Birol, son 6 yıldır  kurumun başkanlığını yürütüyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de Fatih Birol’u listeye seçilmesi nedeniyle tebrik etti. Time’ın dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde bu yıl Prens Harry, Meghan Markle ve Fatih Birol’un yanı sıra şu isimler de bulunuyor: Naomi Osaka, Britney Spears, Dolly Parton, Nesrin Sutude, Billie Eilish, Tim Cook, Tom Brady, Kate Winslet, Joe Biden, Liz Cheney, Kamala Harris, Donald Trump, Elon Musk, Taliban lideri Abdulgani Birader.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu için adaylığını açıkladıABD'de yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz'ün eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olarak Senato'ya girmek için yarışacağı ifade edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler