Geri Dön
EkonomiLüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit doldu

Lüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit doldu

Çanakkale’de bollaşan lüfer, hem balıkçının hem de sevenlerinin yüzünü güldürdü. Bir ay önce tezgahta 150 liradan satılan lüferin kilosu, 85 liraya kadar indi.

Lüfer 20 TL’ye doğru tezgâh istavrit doldu

Çanakkale’de, 1 Eylül’de başlayan av sezonuyla haldeki tezgahlarda balık çeşitleri de artmaya başladı. Palamut tane 40 lira, hamsi kilosu 35, istavrit 30, barbun 60, tekir 50, levrek 75, çipura 75, uskumru 60 ve sardalya 35 liradan satılıyor. Balıkçılar, havaların soğumasıyla lüferin daha da artacağını ve fiyatının daha da düşeceğini belirtti.

Balıkhane esnafı Engin Tunç DHA’ya, “Av yasağının sona ermesinin ardından son 30 yılın en bol lüfer sezonunu yaşıyoruz. Kilosunu 200 liraya sattığımız lüferi, şu an kilosu 85 liradan satıyoruz. Hatta ilerleyen günlerde havaların soğumasıyla beraber lüferin tanesinin 20 liradan, kilosunun ise 50 liradan satılacağını tahmin ediyoruz. 2005’te son yüzyılın en büyük palamut sezonu yaşanmıştı. Bu yıl da lüfer balığında yüzümüz güldü. İnşallah lüfer yemeyen vatandaşımız kalmayacak” dedi.

Hamsi gözüktü

Öte yandan Trabzon’da tezgahları süslemeye başlanan taze hamsinin kilogramı 15 ila 25 lira arasında satılıyor. Balıkçı Yakup Bektaşoğlu AA’ya hamsi bolluğu yaşanmaya başlandığını belirtti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cinayetten yargılanan Tarkan’ın firari kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandıEsenyurt’ta iş yerinde önce silah ile vurulan daha sonra ise dükkanı yakılarak hayatını kaybeden Ercan Gönülkırmaz’ın (28) ölümüne ilişkin yargılanan ve açık cezaevindeyken firar eden ünlü şarkıcı Tarkan’ının kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler