Geri Dön
EkonomiMacaristan Hava Yolları iflasın eşiğinde

Macaristan Hava Yolları iflasın eşiğinde

Macaristan’da ekonomi medyası Macaristan Hava Yollarının (MALEV) iflasın eşiğinde olduğunu yazdı.
Macar medyasında yayımlanan haberlerde, şirketin 2007 yılında 90 milyon dolar zarar ettiği, 2008 yılının da bundan farklı olmadığı yazıldı.
Parasızlık nedeni ile arızalı uçaklarının tamirini dahi yapamaz duruma gelen Malev’in bu nedenle fazla sefer yapamadığı yazılırken, Rus şirketi Air Bridge tarafından satın alınan Malev’in durumu ile ilgili olarak Macar ve Rus hükümetlerinin toplantı yapacağı bildirildi.
Toplantıda, Air Bridge’nin başkanı olan Boris Abramoviç’in Malev hisselerinin Rus Hava Yollarına (Aeroflot) devrinin ele alınabileceği ifade ediliyor.

İstanbul'da bir kadın boğazından bıçaklanarak öldürüldüİstanbul Esenler'de akşam saatlerinde bir kadın, Mahmutbey Yolu üzerinde bulunan yeşillik alanda boğazından bıçaklandı. Aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan kadın yere yığılırken, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise olay yerinden kaçtı. Kendi imkanlarınla cadde kenarına kadar gelerek yardım isteyen kadın kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Polis ekipleri olayı gerçekleştirenleri yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler