Geri Dön
EkonomiMahalle esnafını eve ‘getir’ecek

Mahalle esnafını eve ‘getir’ecek

Mahalle esnafının e-ticarete açılması için harekete geçildi. Market ürünlerinin 10 dakikada teslimatı konusunda marka olan Getir, bu kez mahalle esnafını e-ticarete açmak için kolları sıvadı.

Mahalle esnafını eve ‘getir’ecek

GetirÇarşı adlı yeni bir hizmet geliştiren marka, şarküteri, manav, yufkacı, kasap, kuruyemişçi, petshop gibi işletmelerin ürünlerini evlere getirecek. Bu yolla insanlara bildiği esnaftan online alışveriş yapma imkanı tanınırken, esnafa da ek gelir yaratılması hedefleniyor.

İstanbul’dan başlıyor

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, Türkiye’de 2 milyondan fazla esnaf bulunduğunu belirterek, “Esnafın 200 binden fazlası İstanbul’da. Çarşı hizmetini ilk olarak İstanbul’dan başlatıyoruz. Bir iki hafta içerisinde hizmetimiz aktif olacak. İşletmelerden kayıt almaya başladık. Bu amaçla da 300 kişiyi işe aldık” dedi.

İstanbul’dan sonra hızlı şekilde Türkiye’nin geri kalanına açılacaklarını dile getiren Tütek, şu bilgileri verdi:

“Hedefimiz mahalle ruhunu yaşatmak. Herkesin bildiği mahallesindeki yufkacı, manav, kuruyemişçi, kasap gibi işletmelerden alışveriş yapmasını sağlayacağız. Amacımız mahalle kültürünün vazgeçilmezi olan işletmeleri dijitalleştirmek. Çünkü hepsinin dijitalleşme imkanı yok. Onları milyonlarca Getir müşterisine açacağız. Pandemide zorlanan bu işletmeler ek gelir imkanı da elde etmiş olacak. İşletmelerin kendi dağıtım kanallarından ya da biz kendi teslimatımızla 30-45 dakika arasında teslimat yapacağız. 30 Haziran’a kadar komisyon almayacağız. Ödemeler de ertesi gün esnafın hesabında yatırılacak.”

Başvurular başladı

16 Nisan itibarıyla işletme kaydı almaya başlayacak olan GetirÇarşı’ya üye olmak isteyen işletmeler, Getir uygulaması üzerindeki linkten pratik başvuru formunu doldurabilecek. GetirÇarşı, öncelikle İstanbul’da faaliyet gösterecek. Manav, kasap, yufkacı, fırın, balıkçı, çiçekçi, pastane, nalbur, aktar, kırtasiye, züccaciye ve kitabevleri de sisteme dahil olacak. GetirÇarşı’ya üye olmak isteyen işletmeler panel.getircarsi.com/form/on-basvuru adresinden başvurularını yapabilecek.

AA editörü İsrail polisi tarafından plastik mermiyle vurulduAA’nın Ortadoğu Editörü , İsrail polisinin müdahalesinde bacağından plastik mermiyle vuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler