Geri Dön

Mardinli kadınlara ‘girişim sertifikası’

Garanti BBVA ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle Mardin’de gerçekleşen Kadın Girişimci Yönetici Okulu mezunlarını verdi.

Mardinli kadınlara  ‘girişim sertifikası’

Garanti BBVA’dan yapılan açıklamaya göre, girişimci kadınların girişimcilik ruhunu desteklemek, piyasadaki rekabetçi güçlerini artırmak ve işlerini büyütmelerine katkı sağlamak hedefiyle Garanti BBVA ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle bu kez Mardin’de gerçekleşen Kadın Girişimci Yönetici Okulu mezunlarını verdi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, bundan 8 yıl önce başlayan Kadın Girişimci Yönetici Okulu programının önemli olduğunu belirterek, yıllardır kadın girişimciliği alanında kalıcı etki yaratan, bütünsel bir yaklaşım geliştirdiklerini aktardı. Onaran, sürdürülebilir gelecek için ekonomik ve toplumsal kalkınmanın en önemli parçalarından birinin kadınların iş hayatı ve toplumdaki gücünün artması olduğunu belirtti.

Çöp diye aldığı poşetten 119 bin lira çıktıBursa'da, Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde temizlik işçisi Ahmet Gökçe, çöp toplarken poşet içinde bulduğu 110 bin lira ve 1500 doları sahibine teslim etti. Gökçe'nin bulduğu paranın, emekli işçi Nurettin Kılıççı'nın (57) 25 yıllık birikimi olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber