Geri Dön
EkonomiMaviliklere sürmek

Maviliklere sürmek

Maviliklere sürmek

Motosikleti diğer kara ulaşım araçlarından farklı kılan sürekli beslendiği özgürlük ruhudur. Ağacın yeşilini, çiçeğin kokusunu, gökyüzünün mavisini daha fazla hissettirir yoldayken. Denizin iyotlu havasını kaskın içinden içinize çekmenizi sağlayan yine motosiklettir. Küresel salgına dönüşerek yaşam tarzlarını değiştiren koronavirüs, insanoğluyla motosikleti yakınlaştırdı. Mesafe gibi önemli bir detayı yaşamımıza sabitleyen 2020 yılında iki teker tutkunları gaz kolunu kullanırken 2021 yılında yollarda salgından eser kalmamasını dilemişti.

Her yıl iki teker tutkunlarının buluşmasına sahne olan motosiklet fuarı, küresel pandemi nedeniyle henüz yapılamadı. Sadece yeni modellerin beğeniye sunulduğu bir satış alanı olmaktan öteye geçen fuar, iki teker ruhuyla buluşan binlerce insanın enerjisi merkeziydi. Motosikletle çıkılacak rotaların hayali kurulurken geçen yılın Ocak ayına göre yüzde 67 artan motosiklet satışı, sektörün yakın gelecekte Türk ekonomisinde edineceği yer hakkında fikir veriyor. 4 mevsimi dolu dizgin yaşatan 7 bölgesiyle motosiklet sürüşüne elverişli ülkemizin coğrafi konumunu değerlendirmesiyle yıllık satışın 300 binlere ulaşabileceği bir gerçek.

Arama kaydı bulunan şüpheli, motosikletle gezerken yakalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde uygulama yapan bekçilerin şüphe üzerine durdurduğu motosiklet sürücüsü Ozan A.'nın (24), hırsızlık suçundan arandığı ve motosikletin de trafikten men edildiği ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ozan A.'ya, sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler