Geri Dön
EkonomiMEMUR MAAŞLARI bayram öncesi yatar mı 2022, ayın kaçında verilecek? Kurban Bayramı öncesinde temmuz memur maaşları erken ödenecek mi?

MEMUR MAAŞLARI bayram öncesi yatar mı 2022, ayın kaçında verilecek? Kurban Bayramı öncesinde temmuz memur maaşları erken ödenecek mi?

Memur maaşlarının bayramdan önce verilip verilmeyeceği milyonlarca memurun gündeminde bulunuyor. Memur maaşları her ayın 15'nde yatırılıyor. Temmuz ayında ise memurlar zamlı maaşlarını alacaklar. Kurban Bayramı'nın maaşlardan önce gelmesi nedeniyle gözler maaşların yatırılacağı tarihe çevrildi. Peki memur maaşları bayram öncesi yatar mı 2022?

MEMUR MAAŞLARI bayram öncesi yatar mı 2022, ayın kaçında verilecek? Kurban Bayramı öncesinde temmuz memur maaşları erken ödenecek mi?

Bu sene Kurban Bayramı'nın ilk günü 9 Temmuz 2022 tarihinde idrak edilecek. Memur maaşları ise her ayın 15'nde yatırılıyor. Bayram az bir zaman kala temmuz ayında memur maaşlarının bayramdan önce verilip verilmeyeceği ise merak konusu. Peki 2022 temmuz memur maaşları bayram öncesi yatar mı?

MEMUR MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİ YATAR MI?

Memurlar temmuz maaşlarını zamlı alacaklar. Memur maaşı zammı enflasyon rakamlarına gçre belirleniyor. Haziran ayı enflasyon rakamları ise 4 Temmuz tarihinde belli olacak. Memur maşları ise her ayın 15'nde veriliyor.

Kurban Bayramı ise 9-12 Temmuz olmasından dolayı maaşların erken yatıp yatmayacağı gündeme geldi. Ancak henüz memur maaşlarının bayramdan önce yatacağı ile ilgili açıklama gelmedi. Önümüzdeki günlerde açıklama gelirse haberde yer alacak.