Geri Dön

'Mikro Yazılım' Paraşüt'ü açtı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını kolaylaştırmak amacıyla Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri Özkaramanlı tarafından kurulan online ön muhasebe programı Paraşüt, Turkven ve Earlybird’ün danışmanlığını yaptığı fonların yatırımcısı olduğu ve içinde Mikro Yazılım ile Zirve Yazılım’ın yer aldığı DST Teknoloji tarafından satın alındı.

'Mikro Yazılım' Paraşüt'ü açtı

Bu kapsamda Paraşüt, aynı grup içerisinde bulunan Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım ile birlikte Türkiye’deki KOBİ’lere kuruldukları ilk günden globalleşme sürecine kadar her aşamada, uçtan uca teknoloji çözümleri içeren ürün ve hizmetler sunabilecek.

Yerli yatırım hamlesi

Paraşüt’ün yatırımcıları arasında Revo Capital, DCP, 500 Startups ve Ribbit Capital bulunuyordu. İşlemlerin tamamlanması için Rekabet Kurumu’nun onayı bekleniyor.

Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu, şunları söyledi:

“Mikro ve Zirve’nin kendi alanlarındaki tecrübesini Paraşüt’ün dinamizmi ile birleştirerek, KOBİ’lere ön muhasebe ve e-servislerde bütüncül ve benzersiz teknoloji çözümleri sunacağız. Bulut teknolojisi ve hizmet olarak yazılım (SaaS) alanlarındaki tecrübemiz ve 11 bini aşkın müşterimiz ile Paraşüt’ün bu grup için yeni bir açılım yaratacağına inanıyoruz.”

Paraşüt satın almasıyla birlikte üç öncü firmanın aynı çatı altında toplandığını vurgulayan Mikro Yazılım ve Zirve Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı E. Göktekin Dinçerler, “Üç yenilikçi ve müşteri odaklı firmanın birlikte çalışmasıyla önümüzdeki dönemde Türkiye’de ilk olacak birçok yeniliği hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Tüm bu yenilikler KOBİ’lerimizin daha rekabetçi ve daha verimli çalışmalarına olanak sağlayacaktır. Bu süreçte eskiden olduğu gibi iş ortaklarımız ve müşterilerimizle yakın çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Revo Capital Yönetici Ortağı Cenk Bayrakdar, “İlk B2B yatırımımız olan Paraşüt’ün portföy şirketlerimizden olmasından gurur duyuyoruz. Paraşüt ile stratejik iş geliştirme, kurumsal işbirlikleri gibi birçok alanda çok yakın çalıştık. Bu başarının tesadüf olmayıp sonuna kadar hakedilmiş olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

DCP Yönetici Ortağı Haluk Zontul, “Paraşüt, Türkiye gibi dinamik bir ekonomide start-up’ların gerçekleştirebileceklerine ilham veren başarılı bir örnek. Bu sıra dışı yolculuğun parçası olmaktan çok mutlu olduk” dedi.

Milliyet'te Haftanın Özeti (15 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber