Geri Dön
EkonomiMilli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinde büyük ikramiye ne kadar? Çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatları kaç lira?

Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinde büyük ikramiye ne kadar? Çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatları kaç lira?

Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişi için geri sayım başlarken büyük ikramiye de belli oldu. 2022'de büyük ikramiye 120 milyon TL olarak belirlenirken Çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatları da açıklandı.

Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişinde büyük ikramiye ne kadar? Çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatları kaç lira?

Yeni yıla çok az bir süre kaldı. Yeni yıl yeni umutlar derken Milli Piyango rüya gibi bir büyük ikramiye veriyor. Yılbaşı Özel çekilişinde büyük ikramiye tam 120 milyon TL... Peki, Milli Piyango Yılbaşı Özel büyük ikramiye ne kadar? Çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatları kaç lira?

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÖZEL ÇEKİLİŞİ DETAYLARI

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar devam edecek.

Çekiliş sonucu 31 Aralık 2021 gecesi millipiyangoonline.com’da açıklanacak. Dağıtılacak toplam ikramiye tutarının 670 milyon 760 bin TL olacağı çekiliş sonrası, oyunseverler, amorti sonuçları da dahil olmak üzere biletlerine ikramiye çıkıp çıkmadığını www.millipiyangoonline.com’dan öğrenebilecek. 

BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları belli oldu. Buna göre bilet fiyatları tam 120 TL, yarım 60 TL ve çeyrek bilet 30 TL olarak belirlendi.

KURALLARI NELER?

Milli Piyango biletleri üçe ayrılır: Tam bilet, yarım bilet ve çeyrek bilet. Oynanan ve kazanılan bilet tam bilet ise ikramiyenin tamamı, yarım bilet ise ikramiyenin yarısı, çeyrek bilet ise ikramiyenin çeyreği kazanılır. Kazanan kategoriler çekilişlerde değişkenlik gösteriyor ve Milli Piyango’da iki tane özel kategori bulunuyor. Amorti, son kazanan kategoridir. Birincisi 0-4 arasından ikincisi 5-9 arasından olmak üzere iki basamak çekiliyor. Son basamağı bu iki sayıdan biri olan biletler amorti ikramiyesi kazanıyor. Teselli kategorisi, en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının her basamağındaki numaraya göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

Tüm çekilişler, Şisal Şans’ın son teknolojiyi kullanarak oluşturulan teknik altyapısı ile noter huzurunda gerçekleştiriliyor ve canlı olarak yayınlanıyor. Dünya Piyango Birliği (World Lottery Association- WLA) tarafından verilen WLA-SCS:2020 (Level 2) Güvenlik Kontrol Standartı Sertifikasına ve TS ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasına sahip olan kurum, en büyük önceliği şeffaflığa veriyor.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cinayetten yargılanan Tarkan’ın firari kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandıEsenyurt’ta iş yerinde önce silah ile vurulan daha sonra ise dükkanı yakılarak hayatını kaybeden Ercan Gönülkırmaz’ın (28) ölümüne ilişkin yargılanan ve açık cezaevindeyken firar eden ünlü şarkıcı Tarkan’ının kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler