Geri Dön
EkonomiMilli reyting

Milli reyting

Ekonomideki ilave tedbirler üzerine yoğunlaşılırken, yeni dönemde yerli reyting (not) şirketi kurulması için çalışılıyor

Milli reyting

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi’nin (FİKKO) üçüncü toplantısında, Milli Reyting Kuruluşu oluşturulması süreci ele alındı.
Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, FİKKO’nun üçüncü toplantısı Bakan Berat Albayrak başkanlığında önceki gün gerçekleştirildi.

Toplantıda, küresel finansal piyasalardaki gelişmeler, bunların Türkiye’deki finansal ve reel sektöre etkileri ve bu çerçevede alınmakta olan tedbirler, ekonomik dengelenme sürecinin özellikle iş gücü piyasasına etkisi ve bu kapsamda istihdama yönelik önlemler, reel sektör firmalarının finansmana erişimi, kredi büyümesi ile ilgili alınacak tedbirler ve kur risklerinin yönetilmesi ele alındı.

Konkordato suistimali

Kamu bankalarının tasarruf ve etkin operasyon amacıyla gerçekleştirecekleri ortak ATM ve ortak kart projelerine ilişkin süreçlerin detayları görüşüldüğü toplantıda, konkordatolar ile ilgili son gelişmeler, yeniden yapılandırma süreçleri ve konkordato mekanizmasının suistimal edilmemesi için devreye alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Milli Reyting Kuruluşu kurulum süreci, sermaye piyasalarının derinleştirilmesi, yeni ürünler çıkarılması, menkul kıymetleştirmenin kurumsallaşması ve kredi veren kuruluşların uzun vadeli finansmana erişimi için önem taşıyan “İpotek Finansman Kuruluşu” kurulması süreci konularında yürütülen çalışmalar da toplantıda ayrıntılı bir şekilde ele alınırken, uygulanabilecek ilave tedbirler ve düzenleme önerileri değerlendirildi.

Van'da yüz yüze eğitime bir günlük kar tatiliVan’ın Bahçesaray ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile özel rehabilitasyon merkezlerinde yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler