Geri Dön
EkonomiMobildePOS’ta temassız limiti yok

MobildePOS’ta temassız limiti yok

Vakıf Katılım’ın, işletmelerin Android işletim sistemli NFC özellikli telefonlarını POS cihazı olarak kullanmalarına imkân veren MobildePOS uygulamasındaki 350 TL olan tahsilat sınırının, Mastercard’ın geliştirdiği “Tap on Phone” teknolojisi sayesinde ortadan kalktığı bildirildi.

MobildePOS’ta temassız limiti yok

EKONOMİ SERVİSİ - Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Geçtiğimiz sene cep telefonlarını POS’a dönüştüren Vakıf Katılım MobildePOS uygulaması ile kamu bankaları arasında bir ilke imza atmıştık. Üye iş yerlerimizin temassız işlemleri POS cihazına ihtiyaç duymadan, akıllı telefonları üzerinden yapabilmelerine imkân sağlamıştık. Bugün bu uygulamamızı ödeme teknolojileri öncülerinden Mastercard’ın “Tap on Phone” teknolojisi ile daha da geliştirerek, üye iş yerlerimizin ödeme ve tahsilat deneyimini bir üst noktaya taşıdık, temassız kart işlemlerindeki limit sınırını kaldırdık.”

 

Selde yüzerek arkadaşını kurtaran sürücü: Yüzme bilmiyordu, yanına gittimANKARA'da dün selin artasında kalan kamyonette mahsur kalan arkadaşını, yüzerek yanına gidip kurtaran Erman Işıkelli (33), "Arkadaşım yüzme bilmiyordu. Panik olmaması için yanında olmak istedim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler