Geri Dön
Ekonomi‘Müsamaha göstermeyiz’

‘Müsamaha göstermeyiz’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Fiyatlamalarda olağandışı artışlara asla müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

‘Müsamaha göstermeyiz’

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık. Enflasyon ataletini kırmanın bilinci ile fiyatlamalarda olağandışı artışlara asla müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

Bakan Nebati, ‘Enflasyonla Mücadelede Birlikten Berekete’ programı kapsamında İstanbul’da sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Beşiktaş’ta bulunan Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlenen toplantıya gıda, beyaz eşya, yapı malzemeleri ve mobilya dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileri katıldı.

Enflasyonla mücadele

Bakan Nebati, “Enflasyonla mücadele kapsamında yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek yapıcı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık. Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.