Geri Dön

Mustafa Nevzat’ın yeni genel müdürü Alper Üreten

Amgen Türkiye ve Mustafa Nevzat İlaç Sanayii’nin Genel Müdürlüğü’nü Temmuz 2014’ten itibaren Alper Üreten yürütmeye başladı. Üreten’in görevi devraldığı, Mustafa Nevzat İlaç’ta 11 yıldır Genel Müdürlük görevini sürdüren M. event Selamoğlu ise yılsonuna kadar Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra San Fransisco Golden Gate Üniversitesi’nde finans alanında MBA derecesi alan Üreten, profesyonel iş hayatına finans alanında Bristol Myers Squibb’te başladı. Şirketin 2003’te Fransa’da yerleşik Avrupa Ürün Finans Müdürlüğü, ardından da Ortadoğu, Türkiye, Rusya ve Afrika Finansal Planlama Direktörlüğü görevlerinde bulunan Üreten, 2007 yılında şirketin Ortadoğu Ülke Müdürü oldu.
Farklı alanlarda önemli başarılara imza atan Üreten, 2011 yılında Bristol Myers Squibb Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Kaza yapan araçla park halindeki otomobilin arasında kaldıÜmraniye'de motosiklet ile hafif ticari araç çarpıştı. Yolda yürüyen bir yaya ise kaza yapan araçla park halindeki otomobilin arasında kaldı. Olayda motosiklet sürücüsü ile yaya yaralandı. Dehşet anları güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber