Geri Dön
EkonomiNakdi ücret desteği 2021 ne zaman bitiyor? Nakdi ücret desteği kimlere veriliyor?

Nakdi ücret desteği 2021 ne zaman bitiyor? Nakdi ücret desteği kimlere veriliyor?

Koronavirüs salgını döneminde olumsuz etkilene işyeri çalışanlarına nakdi ücret desteği veriliyor. Kısa çalışma ödeneğinin sona ermesinden sonra nakdi ücret desteğine ilgi arttı. Peki nakdi ücret desteği 2021 ne zaman bitiyor? Nakdi ücret desteği kimlere veriliyor?

Nakdi ücret desteği 2021 ne zaman bitiyor? Nakdi ücret desteği kimlere veriliyor?

Son dakika haberleri arasında nakdi ücret desteği hakkında gelişmeler yer aldı. Vatandaşlar nakdi ücret desteği hakkında bilgilenmek için arayışa geçti. Nakdi ücret desteğinin ne zaman sona ereceği merak edilirken, destekten kimlerin yararlanabileceği de araştırma konusu. Peki nakdi ücret desteği 2021 ne zaman bitiyor? Nakdi ücret desteği kimlere veriliyor?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ 2021 NE ZAMAN BİTİYOR?

Nakdi ücret desteğinin süresi Mart ayından sonra iki ay daha uzatıldığı bildirilmişti. Böylelikle nakdi ücret desteği 2021 Mayıs ayında sona ereceği ön görülüyor.

Turizmcilere nakdi ücret desteğinin bayram sonuna kadar devam edeceğini anımsatan Erdem, "30 Haziran'a kadar Cumhurbaşkanımızın uzatma yetkisi var. Ayrıca çalışıyorlarsa normalleşme desteğimiz var. İşçi-işveren sigorta primini buradan karşılıyoruz" dedi.

Konuya ilişkin son dakika gelişmeleri yaşandığında haberimizin içeriğinde yer vereceğiz.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ KİMLERE VERİLİYOR?

Hükümet milyonlarca kişinin istihdam edildiği yiyecek, içecek sektöründe faaliyet gösteren işyerlerine nefes aldıracak bir uygulamayı daha devreye alıyor. Faaliyet gösteren işyerlerinde martta sigortalı çalışıp da işvereni tarafından ücretsiz izne ayrılanlara nakdi ücret desteği verilecek.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE KADAR?

Nakdi ücret desteği bin 500 lira.

 

Pençe operasyonlarında tespit edilen mağara kullanılamaz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında tespit edilen sığınak, barınak, mağara, silah ve çok sayıda mühimmatın imha edildiği görüntüleri paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler