Geri Dön

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak 2020? Ücretsiz izin desteği ne zaman verilecek?

Ücretsiz izin desteği ile ilgili ayrıntılar vatandaşların gündeminde yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ödemelerinin başlayacağı tarih ile ilgili açıklama yaptı. İşte ücretsiz izin desteği ödeme tarihi...

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak 2020? Ücretsiz izin desteği ne zaman verilecek?

Corona virüs salgınından dolayı çeşitli ekonomik tedbirler alındı. Vatandaşlara çeşitli yardımlar verildi. Nakdi ücret desteği ödeme tarihi ise vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Nakdi ücret desteği ödemelerinin yapılacağı tarihi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu. Peki temmuz ücretsiz izin desteği ne zaman verilecek?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Bakan Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarından itibaren yapılmaya başlayacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini yarından itibaren gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek."

Aralarında ünlü isimler de var! Görüntüler sosyal medyada yayıldıİstanbul’un göbeği Bebek’teki ünlü bir işletmede korona virüs salgınına ve artan vakalara rağmen skandal görüntüler kaydedildi. Doğum günü kutlaması adı altında bir araya gelen ve ünlü isimlerinde katıldığı partide ne maske takıldı ne de sosyal mesafe kurallarına uyuldu. Alkol alan grubun karşılıklı göbek attığı ve yüksek sesli müzikler eşliğinde iç içe eğlendiği anlar kameralara yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber