Geri Dön
EkonomiNe kadar emekli maaşı alırım? 2021 emekli maaşı sorgulama sayfası

Ne kadar emekli maaşı alırım? 2021 emekli maaşı sorgulama sayfası

'Bugün emekli olsam ne kadar emekli maaşı alırım? ' sorusu vatandaşların gündeminde. Uzun çalışma sürelerinin sonuna gelmek üzere olan veya emekli maaşı tutarını öğrenmek isteyenler 4A, 4B ve 4C emekli maaşı ne kadar hesaplamak için sorgularını sürdürüyor. SGK, Bağ-Kur emekli maaşı hesaplama ve sorgulama sayfası haberimizde.

Ne kadar emekli maaşı alırım? 2021 emekli maaşı sorgulama sayfası

Emekli olmak için gereken şartları yerine getiren, prim gün sayısını dolduranlar emekli aylığı hesaplamasını araştırıyor. Çalışma hayatlarını geride bırakacak olan binlerce vatandaş, emekli olduktan sonra ne kadar maaş alırım sorusuna yanıt arıyor. e-devlet ve SGK sayfalarından emekli maaşı sorgulama yapılabiliyor. İşte, 2021 emekli maaşı zamları...

2021 EMEKLİ MAAŞI ZAMMI NE KADAR?

Ocak ayı ile birlikte kamu görevlileri ve emeklilere yapılacak zam miktarları da belli oldu. 2021 Ocak ayı itibariyle geçerli olmak üzere kamu görevlileri ile memur emeklilerinin tamamının aylık ve ücretlerinde yüzde 3 artış olacağı düşünülmüştü. Açıklanan enflasyon rakamları sonrası zam miktarları da netleşti. 

Yüzde 4,33 artış ile birlikte kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerine toplamda yüzde 7,33 artış yapıldı. Aynı dönemde SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 8,37 artış gerçekleşti.

EMEKLİ MAAŞI FARKI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Geçen yıl 20 Ocak'ta hesaplara geçen emekli maaşı farkları için Bakan Selçuk gerekli açıklamayı yapmıştı. 2021 yılı emekli maaşı farklarının da ocak ayı içerisinde ödenmesi bekleniyor.

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

4A (SGK) emeklisi olacaklar “uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/” adresine giderek “TC Kimlik Numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İl ve Doğum Tarihi” gibi bilgiler ile sorgu yapabiliyor. 

4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA...

4B Bağ-Kur emekli maaşı için vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yaparak alacakları maaşın tutarını görebilecekler. Sayfadan hizmet dökümü sayfasında yer alan 4B emekli maaşı hesaplama linkine tıklayarak esnaf veya tarım işçisi seçenekleri tercih edilmeli.

4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA...

4C kamu çalışanları ise alacakları emekli aylıklarını yine uyg.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do adresinden istenen bilgileri doldurarak sorgulayabilecek.

4C EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMA...

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler