Geri Dön
EkonomiNew York Borsası Bitcoin’e yaradı

New York Borsası Bitcoin’e yaradı

Bitcoin, ProShares Bitcoin Strategy Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) New York Borsası’nda işlem görmeye başlamasının ardından çarşamba günü rekor kırarken stratejistler Bitcoin’in yükselişinde sonraki durağın 90 bin dolar olabileceğini düşünüyor.

New York Borsası Bitcoin’e yaradı

 

Diğer başlıca kripro varlıklar da Bitcoin’in yükselişinden destek buldu. Kripto danışmanlık şirketi Makara’nın kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Proudman, Bitcoin ETF’nin işlem görmeye başlamasını “bir onaylanma anı” olarak değerlendirdi. Proudman, “Artık mesele bu varlık sınıfının var olmaya devam edip etmeyeceği meselesi değil. Bence bu, daha geniş dijital varlık sınıfının tarihinde gerçekten önemli bir an” dedi.

YİK'te gündem iklim değişikliği! Köklü anlayış değişikliği vurgusuCumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda, Türkiye’nin Paris İklim Anlaşmasını Meclis’te onaylayarak sürece dahil olmasının ardından yaşanacak gelişmeler ele alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler