Geri Dön
EkonomiNew York borsası düşüşle açıldı

New York borsası düşüşle açıldı

New York borsası, güne düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,32 azalışla 34.822,81 puana geriledi.

New York borsası düşüşle açıldı

 

S&P 500 endeksi yüzde 0,22 düşüşle 4.364,60 puan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,08 azalarak 14.633,3 puan oldu.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın "güvercin" tondaki açıklamalarının ardından dün karışık bir seyir izleyen endeksler, bugün açılışta düşüş kaydetti.

Powell, ABD Kongresi'ndeki Para Politikası Raporu sunumunun ilk gününde, ekonominin politika değişikliği için ulaşması gereken hedeflerden hala uzakta olduğunu belirterek, gelecek toplantılarda varlık alımına ilişkin tartışmaların devam edeceğinin sinyalini vermişti.

Ayrıca Powell, enflasyonun kayda değer bir şekilde arttığını ve muhtemelen ılımlı hale gelmeden önce gelecek aylarda yüksek kalmaya devam edeceğini ifade etmişti.

Öte yandan ABD'de bugün açıklanan verilere göre, ülkede ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 10 Temmuz ile biten haftada beklentiler ile paralel olarak 360 bine geriledi. Böylece, başvurular yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının etkili olduğu 14 Mart 2020'den bu yana kaydedilen en düşük seviyeye indi.

Kovid-19 salgınında delta varyantı ve küresel ekonomik toparlanmaya ilişkin endişeler etkili olmaya devam ederken, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizi yüzde 1,31 seviyelerine geriledi.

Analistler, Fed Başkanı Powell'ın bugün ABD Senatonun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi'nde devam edecek sunumunun yatırımcılar tarafından takip edileceğini belirtti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Deniz otobüsünde iğrenç taciz! Sapık tutuklandıİstanbul’dan Bursa'ya yolcu taşınan deniz otobüsünde, yanına oturan G.Ş. (33) adlı kadını uyurken taciz eden Yusuf Yıldırım (50), yolcular tarafından yakalanıp, güvenlik görevlilerine teslim edildi. Şikayet üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirildi ve Yıldırım, Yalova'da polise teslim edildi. 'Çocuğa istismar'dan aranan Yıldırım, tutuklandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler