Geri Dön

New York borsası karışık seyirle kapandı

New York borsası, günü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,04 azalışla 31.176,01 puana geriledi.

New York borsası karışık seyirle kapandı

 

S&P 500 endeksi yüzde 0,02 artarak 3.852,80 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,55 yükselişle 13.530,92 puana çıktı.

ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın yemin töreninin ardından çarşamba gününü ralliyle tamamlayan S&P 500 ve Nasdaq endeksleri kapanışta rekor tazeledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve neden olduğu ekonomik krizle mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan yeni destek paketi, piyasaların odağındaki yerini korudu.

ABD Başkanı Joe Biden, görevinin ilk gününde Kovid-19 salgınıyla mücadele stratejisini açıklarken, destek paketinin en yakın zamanda onaylanması için elinden geleni yapacağını vurguladı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi de düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan yeni ekonomik destek paketinin şubat başında oylamaya sunulmasının planlandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi. Erdoğan, "Avrupa'dan Kafkaslara, Orta Doğu ve Afrika'ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz" sözlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber