Geri Dön

New York borsası karışık seyirle kapandı

New York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,12 azalışla 30.960 puana geriledi.

New York borsası karışık seyirle kapandı

 

S&P 500 endeksi yüzde 0,36 artışla 3.855,36 puana çıkarken, Nasdaq endeksi yüzde 0,69 artışla 13.635,99 puana yükselerek rekor tazeledi.

Endekslerdeki karışık seyirde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyri ve ekonomi üzerindeki etkilerine ilişkin endişeler etkili oldu.

Geçen hafta ABD'de Kovid-19 salgınıyla mücadeleye yönelik izlenecek ekonomi stratejisine ilişkin açıklamalarda bulunan ve gıda yardımı ile çalışanların haklarına ilişkin iki kararname imzalayan ABD Başkanı Joe Biden, bugün de federal kurumların Amerikan ürünlerinin satın alınmasına öncelik vermesi için kararname imzaladı.

Biden, Kovid-19 salgınının ciddi boyutlara ulaştığına dikkati çekerek "Bu aşamaya gelmemiz çok zaman aldı, Kovid-19'u yenmemiz de uzun zaman alacak." ifadesini kullandı.

Piyasaları yeni haftada yoğun bir veri gündemi beklerken analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) çarşamba günü Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısından çıkacak kararların, ABD'nin 4. çeyrek büyüme verisinin, büyük teknoloji firmalarının dördüncü çeyrek bilançoları ile ekonomik destek paketine ilişkin gelişmelerin takip edileceğini belirtti.

SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyorTürkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber