Geri Dön

Nokia’nın zararı 523 milyon dolar

Mobil telefon üreticisi Nokia, bu yılın ikinci çeyreğinde 523 milyon dolar (368 milyon euro) zarar açıkladı

Nokia’nın zararı 523 milyon dolar

Şirket, geçen yıl 2. çeyrekte 227 milyon euro kâr elde etmişti. Nokia’nın ikinci çeyrek gelirleri ise yüzde 7 düşerek 10 milyar euro’dan 9.3 milyar euro’ya geriledi.
Nisan-Haziran döneminde şirketin akıllı telefon satışları 16.7 milyona indi. Nokia’nın rakibi Apple 20 milyon akıllı telefon satarak, liderliği ele geçirdi.
Apple’ın iPhone’u ve Google’ın Android işletim sistemini kullanan telefonlar karşısında zemin kaybeden Nokia’nın CEO’su Stephen Elop, yeni akıllı telefonlar için “oldukça iyimser” olduklarını belirtti.

Dağ keçisinin drone ile imtihanıErzincan’da dağ keçisinin kendisini havadan görüntüleyen droneyle imtihanı kayıt altına alındı.Yaban hayatının zengin olduğu Erzincan’da yaşamını sürdüren koruma altındaki dağ keçileri, zaman zaman yüksek noktalardan köy, ilçe ve şehir merkezine yakın noktalarına kadar iniyor. Bu durumu fırsata dönüştüren vatandaşlar ve doğaseverler de ilgiyle izledikleri dağ keçilerini cep telefonları kamerası ve fotoğraf makineleri ile sürü halinde görüntüleme fırsatı buluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber