Geri Dön
EkonomiOtelcilikte franchise ile büyüyecek

Otelcilikte franchise ile büyüyecek

Dedeman Hotels, franchise otel atılımına kalktı. 18 tane oteli bulunan grup, yönetim anlaşmaları yanında franchise olarak yeni otel yatırımları için kolları sıvadı. Grubun ilk franchise oteli Karahan Menzil Turizm Ticaret ve Yatırım tarafından Adıyaman’da açıldı.

Otelcilikte franchise ile büyüyecek

Hanife Baş -Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, bünyelerinde 18 otel bulunduğunu belirterek, “Yönetim anlaşmaları yanında artık franchise modeliyle de ilerleyeceğiz. Yatırımcıların bu yönde talep artışı oldu. İlk franchise otelimizi Adıyaman’da açtık” dedi.

Her yıl iki otel

Büyümeye devam edeceklerini dile getiren Dedeman, “Her yıl iki otel anlaşması yapma hedefimiz var. Yeni bir tane anlaşmayı finalize ettik. Düzce’de bir otel daha geliyor, anlaşma bitti, yapımına başlanacak. Ayrıca Ankara, Kocaeli, İzmir, Diyarbakır ve Mardin gibi şehirlerdeki yatırımcılarla da sıcak görüşmelerimiz sürüyor. Yurtdışında da Kazakistan ve Erbil’de otellerimiz var. Karadağ’ı düşünüyoruz. Balkan ülkelerini istiyoruz. Ayrıca Paris’ten de bir yatırımcıdan talep geldi” diye konuştu.

Dedeman, ciroları hakkında da, “Pandemi, sektörü çok etkiledi. 2020 yılında 150 milyon TL’lik ciroyu yönettik. Bu yıl 350 milyon TL’lik cironun üzerine çıkmak istiyoruz. Yüzde 40 büyüme öngörüyoruz” bilgisini verdi.

Bulundukları bölgelerdeki turizm değerlerini öne çıkarma misyonuyla hareket ettiklerini de vurgulayan Dedeman, şunları söyledi:

“Ülkemizin kültür turizmi için Güneydoğu Anadolu bölgemizin önemi büyük. Park Dedeman Adıyaman, sadece ilk franchise otelimiz değil aynı zamanda Şanlıurfa ve Gaziantep’te yer alan otellerimizin ardından bölgenin 3’üncü Dedeman oteli. Park Dedeman Adıyaman ile Güneydoğu Anadolu kültür turizmi üçgenini tamamlamış olduk.”

Bölge turizmine katkı

Karahan Menzil Turizm Ticaret ve Yatırım Başkanı Osman Özdemir, “Park Dedeman Adıyaman otelimiz sadece bölgeyi değil, çevredeki diğer illeri de besleyecek bir konumda bulunuyor. Dedeman’ın ilimizdeki varlığının, bölge turizmine büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Dedeman markası ile yaptığımız bu iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz, ilimize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

153 odası var

Adıyaman şehir merkezinde 2018 yılı şubat ayında hizmete açılan ve son olarak ‘Garden Hotel Adıyaman’ adıyla işletilen otel, Park Dedeman Adıyaman adıyla misafirlerini ağırlamaya başladı. İlin tek markalı oteli olmasının yanı sıra Adıyaman’ın en büyük oteli olma unvanını da taşıyan Park Dedeman Adıyaman’da, modern ve konforlu tasarıma sahip 153 oda, 450 metrekarelik balo salonu ve farklı büyüklüklerde 3 adet toplantı salonu yer alıyor. Otelde açık yüzme havuzu, 300 metrekarelik alana sahip spa merkezi, fitness center ve business center da yer alıyor. Otel, dünya mirasları arasında yer alan Nemrut Dağı’na 90 dakika, Kommagene Krallığı’nın beş büyük kentinden biri olan ‘Perre Antik Kenti’ne 5 dakika, havalimanına 20 dakika, otogar, hastane ve şehir merkezine 5’er dakika mesafedeki konumu ile dikkat çekiyor.

 

 

Yer: İstanbul! Buz dolu çukurda feci son
Kar yağışı ne zaman bitecek? Meteoroloji uyardı: Büyük tehlike!
Aşısız adama şok! Hastanenin kararı tartışma yarattı
Erdoğan yakında tamamlanacağını söyledi! 3-4 aya yasal düzenleme
'Dahi' lakaplı ünlü modacının sonu! Ölüm nedeni...
Hande Erçel-Kerem Bürsin aşkı bitti!
Arabayla uçmaya hazır olun! Onaylandı
Merhum futbolcuyu anlattı! 'Baba eğer yarın oynarsam...'
İntikamın böylesi! Aldatılan kadın sosyal medyayı salladı
8.5 saatlik çile! ‘Saatlerdir tek lokma yemedik’
Altın alacaklar dikkat! Merakla bekleniyor, bugün belli olacak...
Fenerbahçe'den golcü hamlesi! İşte listedeki isimler...
Tartışılan İmamoğlu fotoğrafı! Vatandaşlar isyan etti
Yaza düğün var! Özge Gürel: Evet, evleniyoruz
IMF'den kritik uyarı! Geçen hafta Türkiye'deydi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler