Geri Dön

OYAK Çimento’ya Sıfır Atık belgesi

OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. ve OYAK Beton’un ‘Sıfır Atık Belgesi’ başvuruları sonuçlandı. Buna göre; OYAK Çimento’nun dokuz fabrikası, OYAK Beton’un ise Misis Hazır Beton Tesisi, Sıfır Atık Yönetmeliği şartlarını yerine getirerek, belge almaya hak kazandı. OYKA Kağıt Ambalaj için yapılan başvuru da, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından değerlendiriliyor.

OYAK Çimento’ya Sıfır Atık belgesi

 

Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kuran OYAK Çimento Fabrikaları’nın, Adana Çimento, Aslan Çimento, Bolu Çimento, Ankara, Mardin Çimento, Ünye Çimento, İskenderun I - II tesisleri ve Denizli Çimento şubeleri, belge almaya hak kazandı.

Atık oluşumunun önlenmesi ve azaltılmasına yönelik çalışmalar kapsamında; kaynakların verimli kullanılması amacıyla sürdürülebilir üretim ve tüketim modelleri geliştirilerek dayanıklı, tamir edilebilir, yeniden kullanılabilir ve iyileştirilebilir ürünlerin kullanılması, yeniden kullanılabilir ürünlerin tercih edilmesi planlanıyor.

Ankara'da drift partisinde kullanılan 26 araç trafikten men edildiAnkara'da bir araya gelerek drift yapan kalabalık gruba, ehliyetsiz araç kullanmak, trafiği tehlikeye sokmak ve pandemi kurallarına uymamak gibi birçok suçtan ceza yağdı. Drift yaptığı belirlenen 26 araç da trafikten men edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber