Geri Dön
Ekonomi‘PCR’ı mobbing diye şikayet edenler var’

‘PCR’ı mobbing diye şikayet edenler var’

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde iş insanlarının çalışanlarıyla karşı karşıya geldiğini belirterek, “Siyasi iradeden elimizi rahatlamasını rica ediyorum” dedi.

‘PCR’ı mobbing diye şikayet edenler var’

ANKARA Milliyet - Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) ve ASO ilk ortak yönetim kurulu toplantılarında, iş dünyasının gündemini masaya yatırmak üzere bir araya geldi. ANGİAD ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda sanayi kuruluşlarında çalışan personelin Kovid-19 aşısına teşvik edilmesi ve PCR zorunluluğu konusu ele alındı. Kovid-19 tedbirleri için iş yerlerinde PCR testinin yaygınlaştırılması önerilen toplantıda, çalışanların test yaptırmaya, “mobbing” olduğu iddiasıyla direndiği dillendirildi. Özdebir, konuya ilişkin, “PCR testi istendiği zaman işveren için ‘bana mobbing yapıyor’ diye şikayet edenler var. Toplumun sağlığı kadar iş yeri sağlığı ve huzuru da önemli. Aşıdan endişe duyan insanların bir an evvel kararlarını verip aşılarını olacağını ümit ediyorum” ifadelerini kaydetti. ANGİAD Başkanı Serhan Yıldız da “Paydaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Aynı anda 3 ayrı yerde orman yangınıAntalya'nın Kumluca ilçesinde aynı zamanda 3 ayrı noktada orman yangını çıktı. Ekiplerin müdahalesi ile yangınlar kısa sürede kontrol altına alınırken, sabotaj ihtimali nedeniyle güvenlik güçleri bölgede devriye görevini artırdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler