Geri Dön
EkonomiPeugeot 5008 yeni yılla birlikte Türkiye’de...

Peugeot 5008 yeni yılla birlikte Türkiye’de...

Peugeot 5008 yeni yılla birlikte Türkiye’de...

Frankfurt Otomobil Fuarında dünya prömiyeri ile tanıtılan Peugeot 5008, 2010 yılı başında Türkiye pazarına sunulacak.
Fransa’nın Annecy kentinde düzenlenen uluslararası basın tanıtımında, gazetecilere açıklama yapan Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Vincent Ricoux, Peugeot’nun, Türkiye piyasasındaki en dinamik markalar arasında olduğunu belirtti.
Ricoux, Peugeot’un yüzde 3,5’lük bir pazar payından yüzde 5,6’ya çıktığını, ürün gamına katılan yeni araçla bu pazar payını yüzde 6’lara, orta vadede de yüzde 8’lere çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
Bu yıl Peugeot olarak bir “Fetih stratejisi” başlattıklarını dile getiren Ricoux, bu kapsamda 3008, 206 ’dan sonra 5008’i de Türk müşterisine sunduklarını kaydetti.
Ricoux, Peugeot 5008 ile Türkiye’de ulaşamadıkları bir müşteri kitlesine ulaşacaklarını ve bu araçla toplam otomotiv pazarından yüzde 0,3 artı bir pay alacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:
“2010 yılında, bin adet Peugeot 5008 satmayı hedefliyoruz. Tabii bunu çok temkinli söylüyoruz. Çünkü bu yıl olduğu gibi gelecek yıl da çok bir zor bir pazarla karşı karşıyayız. Peugeot 3008 ve 206 gibi 5008 de bize artı değer getirecektir. Bunun en güzel ispatını ekim ayında gördük. Ekim ayında yüzde 6,4’lük bir pazar payına ulaştık. Özellikle 3008 ve 206 sayesinde bunu gerçekleştirdik. Dolayısıyla bu araç modellerinin bize getirdiği büyüme potansiyellerini bu şekilde ispatlamış oluyoruz.”
Peugeot 5008’in Türkiye tanıtımının ocak ayı ortalarında yapılacağını bildiren Ricoux, Peugeot satışlarını artırmak için bayilerin satış performansını artırma, filo satışları gibi, bir çok konu üzerinde çalıştıklarını vurguladı.
Ricoux, Peugeot’nun 2010 yılında yüzde 6, orta vadede yüzde 8 gibi bir pazar payına ulaşmayı hedeflediğini anımsatarak, gelecek yıl otomotiv sektörünü destekleyici tedbirlerin alınmaması durumunda, sektörün yüzde 6 ile yüzde 10 arasında bir daralma yaşayabileceğini belirtti.
Bu yıl sektöre verilen teşviklerin çok iyi işlediğini anlatan Ricoux, “Bu teşvikler, aslında bayılmakta olan birine iğne yapmak gibi, bir an uyanıyor hasta ama sonra tekrar bayılabilir. Bizim istediğimiz ve arzu ettiğimiz uzun vadeli teşviklerin olması. Başka ülkelerde yapılan bu. Biz uzun vadeli bir vergi teşvikini tercih ederiz. Otomotiv sektöründe bu iniş çıkışları engellemenin uzun vadeli düşünebilmenin en iyi yöntemi. Herkes için daha iyi olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Ricoux, Peugeot 5008’in Türkiye’de ilk etapta 1.6 HDI 110 bg Auto6R motor seçeneği ile geleceğini bildirdi.

PEUGEOT 5008
Segmentten beklenen tüm ayrıcalıklı özellikleri yol tutuşundan ödün vermeden üst seviyede sunduğu belirtilen araç, sürüş konforu ile güvenlik konusunda ileri teknolojileri içeriyor.
5 ve 7 koltuklu versiyonları olan Peugeot 5008 ile ilgili şu bilgiler verildi:
“Zengin donanım seviyesi ve çevre dostu motor seçenekleri ile dikkat çekiyor. Özellikle 7 koltuklu versiyonda, 3. sıradaki yolcuların konfor ve görüş konumu bu sırada yedek değil gerçek koltukların var olduğu kanıtlıyor.
Peugeot 308 SW ve yepyeni crossover 3008’den sonra, bu kez 5008 4,53 m uzunluğu ve 1,64 m yüksekliği ile Peugeot’nun orta segmentteki ürün yelpazesini tamamlıyor. Bu 5 veya 7 koltuklu kompakt tek hacimli model, Peugeot’nun aile modelleri pazarındaki varlığını güçlendiren belirleyici bir gam oluşturuyor. 5008, crossover 3008’den sonra Peugeot’nun yüksek ve geniş hacimli orta modeller segmentinde ikinci büyük atağı oluyor.
5008’in pratik bagajı, dörtgen şekli sayesinde eşyaların kolayca yerleştirilmesine olanak veriyor. Peugeot 5008’in sürücü koltuğu, tek hacimliler dünyasında orijinal ve yenilikçi bir görünüş sunuyor. Bu segmente özgü yüksek sürüş konumu, sürücüye mükemmel bir görüş alanı ve yüksek güvenlik duygusu veriyor.”

MULTİMEDYA SİSTEMİ Uzun yolculukları daha keyifli hale getirmek için, 5008’de 2. sırada oturan yolculara iç mekana entegre edilmiş bir multimedya sistemi sunuluyor.
Bu sistem ön kafalıklara yerleştirilmiş iki adet 7 renkli ekran, bütün portatif ses/video ekipmanlarını (video oynatıcı, oyun konsolları, DVD okuyucu...) kabul eden bir bağlantı konsolu ve iki adet Bluetooth kablosuz kulaklıktan oluşuyor.
Kulaklık hangi konumda olursa olsun ses sinyallerinin net şekilde yayımlanmasını sağlıyor. Üçüncü bir kulaklık aksesuar olarak alınıp aynı anda kullanılabiliyor.
İki farklı video kaynağının her iki ekranda bağımsız görüntü elde edecek şekilde aynı anda kullanılması da mümkün. Böylece, arkadaki yolcular iki ekran üzerinde aynı programı izleyebilecekleri gibi, farklı faaliyetler de tercih edebiliyorlar.
5008’de ön ve arka park sensörü veya park etmek için mevcut alanı ölçen donanımlar sunuluyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Tarım Kredi, mağazalarında kendi et ürünlerini satmaya başlayacakTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, "Büyük mağazalarımızda kasap reyonlarımız olacak. Küçük marketlerde takdir ederseniz bunların her biri bir maliyet olduğu için işlenmiş ve paketlenmiş ürünler halinde tüketicimize ulaştıracağız. İnşallah mağazalarımızda kendi ürünlerimizi koymayı hedefliyoruz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler