Geri Dön

PİYALEPAŞA’NIN AĞABEYİ OLACAK

800 milyon dolarlık yatırımla Polat Holding tarafından inşa edilen Piyalepaşa İstanbul’da satışlar başladı. Adnan Polat, ‘mahalle’ kültürünü güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi

PİYALEPAŞA’NIN AĞABEYİ OLACAK

Polat Holding’in Piyalepaşa kentsel dönüşümü için kurduğu Piyalepaşa Gayrimenkul, yıkım ve inşaat çalışmalarını sürdürdüğü projeyi satışa çıktı. Yurtdışı lansmanı Cannes’daki Mipim Fuarı’nda yapılan ve 800 milyon dolarlık yatırımla inşa edilecek Piyalepaşa İstanbul’da, konut metrekare fiyatları 8 bin 500 liradan başlarken, rezidansların metrekareleriyse 10 bin 500 liradan satılacak.

60 yıldır İstanbul’da irili ufaklı binin üzerinde proje yaptıklarını hatırlatan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, yüzde 40’ı Ege Seramik’in olan arazinin kalanında, özel sektörün gerçekleştirdiği en büyük kentsel dönüşüme imza attıklarını söyledi. Polat, 20 yıldır yer aldıkları Piyalepaşa’da dönüşüm tavsiyesinin, bölgeyi iyi tanıyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan geldiğini vurguladı. Polat, “Burada mahalle kültürü hakim. Ağabey, kardeş birbirini kollardı. Şimdi aynı binada birbirimizi tanımıyoruz. Mahalle kavramını güçlendireceğiz” dedi.


En uzun proje

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, 2018 sonunda bitirmeyi hedefledikleri projede 25 blok yapacaklarını kaydetti. 760 daire, 190 rezidans, ofis ve otel bloğunun yanı sıra projede 3 bin 900 araçlık otopark, yılda 10 milyon ziyaretçi gelmesi planlanan “AVS” alışveriş sokağı bulunacak.

Satışı duyurmadan önce projenin yüzde 10’unu sattıklarını belirten Adnan Polat ise, yıl sonuna kadar projenin yüzde 30’unu satmayı planladıklarını dile getirdi. Projenin mimarı İki Design Group Yönetici Ortağı Murat Kader, Piyalepaşa İstanbul’un, 1.3 kilometre uzunluğuyla İstanbul’un en uzun projelerinden olduğunu söyledi.


İstihdam...

Daha önce bir emlak ofisi kurarak, bölgedeki insanların uygun fiyata ev sahibi olmaları için çalıştıklarını anlatan Polat, istihdam edecekleri kişileri de çevrede oturan insanlardan tercih ettiklerini dile getirdi.

Polat, “İnşaat ilerledikçe çalışan sayısı 2 bini aşacak. İşçileri buradan sağlamaya devam edeceğiz. Özellikle kız çocuklarının okullaşma oranı çok düşük. Burslar vermeye başladık. Kimseyi bir zarara uğratmadan, çözümler üretmek için çalışıyoruz” dedi.

‘Dönüşümün kitabını yazarız’
Adnan Polat, projeden kendisi için de bir ev ayırdığını açıklarken, çeşitli futbolcu ve sporcunun ev sahibi olmak için kendisiyle görüştüğünü ifade etti. Kentsel dönüşüm yasasının uygulama olmadan yapıldığını kaydeden Polat, “Bir deprem gerçeği var ve İstanbul dönüşecek. Ama bu hızla gidersek yol almak çok zor. Artık uygulamalar yapıldı ve eksikler görüldü. Biz de kentsel dönüşümle ilgili kitap yazacak seviyeye geldik. Bizlerin de tecrübesinden faydalanarak yasa yenilenmeli. Herkesle anlaşırken bir metrekaresi olanlar sorun çıkarıyor. Devletin verdiğinden 300 kat fazla veriyoruz çözemiyoruz. Devlet, vatandaşı ya da bizleri finanse edebilmeli” dedi.

Seyyar satıcının otomobil bagajında tehlikeli yolculuğuDiyarbakır'da, seyyar satıcının seyir halindeki lüks bir otomobilin bagajına oturup, bir eliyle üzerinde acur bulunan aracını çekmesi, cep telefonuyla görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber