Geri Dön
EkonomiPiyasalarda TL rüzgarı! İşte dolar, euro ve altında son durum

Piyasalarda TL rüzgarı! İşte dolar, euro ve altında son durum

Son günlerde yaşanan ekonomik gelişmeler ve TL’ye destek açıklamalarının ardından kur hızla geriledi. Dolar/TL haftanın son işlem gününe 11.50 lira seviyesinden başlarken, euro/TL ise 13 lira seviyesinde işlem görüyor. Gram altın ise  670 lira seviyesinde dalgalanıyor. İşte son durum...

Piyasalarda TL rüzgarı! İşte dolar, euro ve altında son durum

Hazine'nin TL mevduat hesaplara ilişkin açıklamasının ardından TCMB'de dövizden TL mevduata geçişi destekleyen bir dizi önlem açıklamıştı. Yeni düzenlemeler, döviz kurlarında sert düşüşleri beraberinde getirdi. 18.40 ile zirveden işlem gören dolar, açıklamalar sonrasında hızla değer kaybetti.

Uzmanlar, yeni ekonomi modeli hayata geçmeye başladıkça piyasanın dengeye gelebileceğini değerlendiriyor.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARI İÇİN TIKLAYIN

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de önceki gün TL’ye teşvik paketiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Kurda köpüklerin gittiği, gerçek fiyatlamanın oluştuğu bir noktaya doğru gidiyoruz. Kur iyi bir yerlerde dengeye gelecektir. Türkiye tarihi fırsatı değerlendirecek” ifadelerini kullanmıştı.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

GRAM ALTINDA SON DURUM!

Altının gram fiyatı gerileyen dolar kuru etkisiyle kaybını sürdürürken, haftanın son işlem gününe 670 lira seviyesinde başladı. 

GÜNCEL BORSA ENDEKSİ İÇİN TIKLAYIN